موزیک خوان Music Reader
حاشیه جلسه دولت

ضرغامی: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد

ضرغامی: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد

به گزارش موزیک خوان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد. سالها هنرمندان علاقمند بودند در این فضا کنسرت برپا کنند و ترویج هنر و موسیقی را انجام دهند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز ۱۳ تیرماه ۱۴۰۳ هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا در استان فارس ۱۱ پروژه مهم افتتاح و شروع به کار خواهدنمود. تا پایان دولت سیزدهم در استانهای مختلف پروژه های بزرگی به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: مجموعه ای از اقدامات مرمتی در عرصه ابنیه تاریخی ما در این استان صورت خواهد گرفت. طرح والرین جامع است و اقدامات مختلفی دراین زمینه به انجام می رسد. مسجد مشیرالملک، تخت جمشید و نقش رستم با مجموعه ای از اقدامات مرمتی در عرصه میرات فرهنگی و گردشگری در فارس به انجام می رسد. رونق گردشگری هنری و اقتصاد گردشگری و جاذبه های تکمیلی که جزو تعهدات من در شروع کارم برای میراث فرهنگی بود، با این اقدامات خوب انجام می گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: در نشست منطقه ای سازمان گردشگری جهانی در فیلیپین تاسیس مرکز موضوعی بین المللی صنایع دستی و گردشگری در اصفهان به تصویب رسید. این بحث ۱۰ سال جریان داشت و با اقدامات خوبی که در معاونت صنایع دستی و گردشگری انجام شد با سخنرانی رییس سازمان جهانی گردشگری تاسیس این مرکز در اصفهان به تصویب رسیده است.
ضرغامی تصریح کرد: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد. سالها هنرمندان علاقمند بودند در این فضا کنسرت برپا کنند و ترویج هنر و موسیقی را انجام دهند. این کار با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف و انتخاب دقیق موسیقی در رابطه با فضای فرهنگی و تاریخی ما درحال برگزاری است.
وی تاکیدکرد: برای نخستین بار در تاریخ هر شب ۵۴۰۰ نفر در تخت جمشید شاهد برگزاری کنسرت هستند. این کنسرت ها در آینده نزدیک بین المللی خواهد شد که مردم ایران در سرتاسر دنیا بتوانند از این کنسرت ها دیدن کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: همین الان در کاخ موزه سعد آباد شب ها با ظرفیت ۴ هزار نفر کنسرت دیگری برقرار است و در کاخ موزه نیاوران با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر کنسرت انجام می شود. سر جمع در سه محل تاریخی حدود ۱۱ هزار نفر از مردم شب ها در یک محیط سالم، فرهنگی و هنری از برنامه های موسیقی استفاده می نمایند. این کار در دولت شهید رئیسی انجام گرفت و این تابو شکسته شد و این ریل گذاری باقی خواهد ماند. امیدوار هستم عزیزانی که می آیند این ریل گذاری فرهنگی و هنری را ادامه دهند. باید زمینه های بین المللی را ابتدا فراهم نماییم. وزارت امور خارجه همکاری خوبی با ما دارد و زمینه های آن وقتی برقرار شد حتما در سطح جهانی تبلیغ می شود.
منبع:

1403/04/14
19:55:42
5.0 / 5
68
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱