موزیک خوان Music Reader
تداوم همكاری های فرهنگی ایران و لبنان؛

چوب رهبری اركستر ملی در دستان هنرمند لبنانی

چوب رهبری اركستر ملی در دستان هنرمند لبنانی

مشاور و نماینده وزیر فرهنگ لبنان و رهبر اركستر ملی این كشور در دیدار با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان همكاریهای مشترك هنری بین ایران و لبنان شد و در این راستا اركستر ملی ایران به رهبری یك هنرمند لبنانی قطعه «بی تابی بلقیس» را اجرا خواهدنمود.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین عجمی؛ مشاور و نماینده وزیر فرهنگ لبنان و آندره الحاج؛ رهبر ارکستر ملی لبنان با سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد اله یاری، مدیر کل دفتر موسیقی ملاقات و گفتگو کردند.
حسین عجمی در این دیدار با اشاره به تفاهم نامه همکاری فرهنگی بین دو کشور اظهار داشت: کشور لبنان، آمادگی و تمایل دارد که با جمهوری اسلامی ایران فعالیت و همکاری مشترک هنری در حوزه های مختلف موسیقی و هنرهای تجسمی داشته باشد.
سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اظهار داشت: هنر، زبان بی نیاز از ترجمه و بهترین خط ارتباطی بین ملت هاست و قوی ترین پیوندها، پیوندهای فرهنگی هنری است. بین ایران و لبنان پیوندهای هنری از گذشته برقرار بوده و با تعامل بیشتر فعالیت ها و برنامه های مشترک هنری تقویت شود.
آندره الحاج؛ رهبر ارکستر ملی لبنان نیز در این دیدار اظهار داشت: اجرای ارکستر ملی ایران بسیار حرفه ای است و کشور ایران هنرمندان و موزیسین هایی در سطح حرفه ای بالا دارد. کشور لبنان و ارکستر ملی این کشور آمادگی و تمایل دارد که تعامل و ارتباط دوسویه ای در حوزه موسیقی بین ایران و لبنان برقرار شود.
در همین راستا فردا سه شنبه (اول مهرماه) ارکستر ملی ایران با اجرایی به رهبری آندره الحاج از نماهنگ «بی تابی بلقیس» که با موضوع همدردی با ملت لبنان به آهنگسازی فردین خلعتبری تولید شده است، رونمایی خواهدنمود.


1399/07/05
23:51:52
5.0 / 5
978
تگهای خبر: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
موزیک خوان