موزیک خوان Music Reader

فراخوان بخش غیررقابتی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منتشر گردید

فراخوان بخش غیررقابتی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منتشر گردید

به گزارش موزیك خوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در بخش های غیررقابتی و رقابتی برگزار می گردد كه فراخوان بخش غیر رقابتی این جشنواره امروز منتشر گردید.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایرنا از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فراخوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بر مبنای آئین نامه جشنواره با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و پشتیبانی از فعالیتهای خلاقانه هنرمندان و گروه های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.
گروه ها و هنرمندان فعال در عرصه اجرای صحنه ای از اول آبان تا ۲۰ آذرماه سال جاری فرصت دارند بر مبنای شرایط جشنواره در سایت به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام و آثار خویش را بارگزاری کنند.
فراخوان حاضر بر مبنای آیین نامه‌ی جشنواره و با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و پشتیبانی از فعالیتهای خلاقانه‌ی هنرمندان و گروه های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است. ستاد برگزاری جشنواره با انتشار این فراخوان از کلیه‌ی گروه ها و هنرمندان فعال موسیقی در عرصه‌ی اجرای صحنه ای دعوت می کند در صورت تمایل با مطالعه‌ی دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت نمایند.
بر اساس فراخوان انتشار یافته شرایط ثبت نام در بخش غیر رقابتی جشنواره موسیقی فجر به شرح زیر است:
مدارک لازم:
ــ ارائه‌ی نمونه‌ی تصویری از اجرا
ــ تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره
ــ متن تایپ شده‌ی شعر وکلام
تبصره ۱: (در صورتی که شعر یا کلام آثار به زبانی غیر از فارسی باشد، ارسال ترجمه‌ی دقیق شعر، ترانه یا کلام هم الزامی است).
شرایط:
۱. مهلت ارسال مدارک: تا تاریخ ۲۰ آذر ۹۹
۲. زمان شروع ثبت نام در سامانه اول آبان ۹۹
۳. نحوه‌ی ارسال مدارک:
از طریق بارگذاری در سایت سی وششمین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی فجر به نشانی www.fajrmusicfestival.com
۴. نمونه تصویری باید حداقل ۱۵ دقیقه، با یکی از فرمت های VOB، MP۴، WMV و بدون هرگونه ویرایش صوتی و تصویری به¬گونه ای ارسال شود که تمامی اعضای گروه در تصویر به صورت کامل مشخص باشند.
تبصره۲: نمونه تصویری در بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی، می بایست حداقل شامل یک قطعه بی کلام گروهی و یک تصنیف باشد.
۵. بازنگری آثار صرفا بر مبنای نمونه های تصویری ارسالی انجام می پذیرد، بنابراین تقاضا می شود متقاضیان در کنترل نمونه های ارسالی و بخصوص کیفیت صوتی آنها کمال دقت و حساسیت را مبذول دارند.
۶. اجراهایی که واجد شرایط زیر باشند در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت:
الف. هنرمندان و گروه هایی که برای نخستین بار در جشنواره‌ی موسیقی فجر شرکت کرده اند.
ب. هنرمندان و گروه هایی که کارگان (رپرتوار) جدید و مجزا برای اجرای جشنواره آماده کنند.
ج. گروه هایی که فاقد عضو مشترک در اعضای اصلی (سرپرست، خواننده، تک نواز) با دیگر گروه های شرکت کننده باشند.
۷. ترکیب اعضای گروه در زمان اجرای جشنواره، باید مطابق با فرم ثبت نام و نمونه‌ی تصویری ارسالی باشد. در صورت بروز اتفاق پیشبینی نشده و موجّه که منجر به تغییرات جزئی در ترکیب گروه شود، سرپرست گروه مؤظف است مراتب را در اسرع وقت کتباً به دبیرخانه‌ی جشنواره اعلام کند تا نتیجه بعد از بررسی به گروه اعلام گردد.
۸. هر اجرا شامل یک بخش، بدون تنفس با مدت زمان حداکثر ۶۰ دقیقه خواهد بود.
۹. تعیین مکان، تاریخ، ساعت و نحوه اجرا (آنلاین یا حضوری) با عنایت به وضعیت و شرایط سلامت جامعه و هماهنگی با ستاد ملی کرونا و موضوعاتفنی، در اختیار ستاد جشنواره خواهد بود.
۱۰. رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار عرضه شده در جشنواره (موسیقی، شعروکلام) بر عهده‌ی متقاضی است.
۱۱. بدیهی است اعلام نظر نهایی برای حضور گروه ها در جشنواره منوط به نظر هیات انتخاب گروه ها و آثار بوده و حق اعتراض و تجدید نظربرای گروه های متقاضی وجود نخواهد داشت.
۱۲. گروه هایی که توسط هیات انتخاب گروه ها و آثاربه جشنواره راه پیدا می کنند، می بایست تا آخر جشنواره به تمامی تعهدات خود که در فرم ثبت نامدرج گردیده عمل کنند. ستاد جشنواره می تواند به علت عدم انجام تعهدات ذکر شده، گروه دیگری را با هماهنگی هیات انتخاب، جایگزین آنها نماید.
نشانی دبیرخانه‌ی جشنواره: تهران، خیابان انقلاب. خیابان خارک. کوچه هانری کربن. پلاک ۱۸ طبقه سوم
تلفن: ۰۹۳۹۸۵۹۹۴۲۰
نشانی تارنمای اینترنتی: www.fajrmusicfestival.com
ایمیل: info@fajrmusicfestival.com
سی وششمین جشنواره‌ی موسیقی فجر هم زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۸ بهمن تا۳ اسفند ۱۳۹۹ برگزار می شود.منبع:

1399/07/14
22:59:14
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: آثار , اینترنت , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
موزیک خوان