موزیک خوان Music Reader

در آینه ماندن در اصالت ها و ارزش ها با نگاه امروزی

در آینه ماندن در اصالت ها و ارزش ها با نگاه امروزی

موزیك خوان: آلبوم موسیقی «در آینه» با هدف ماندن در راه اصالت ها و ارزش های موسیقی ایرانی در چارچوب نگاهی متفاوت و تازه به این گونه موسیقایی به زودی روانه بازار موسیقی خواهد شد.


در توضیح این آلبوم که توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر می شود، آمده است: درآینه اثری در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی که حاصل ذوق و قریحه حسین بهروزی نیا نوازنده سرشناس بربت و اشکان کمانگری خواننده با تجربه موسیقی ایرانی است.
بهروزی نیا مانند دیگر آثارش کوشیده تا از موسیقی دهه های گذشته چندان فاصله نگیرد و همیشه درخلق و تنظیم آن اصالت را مد نظر داشته باشد. تجربه سالها نوازندگی در اجراهای زنده و همین طور آثار ضبط شده در استودیو، در این آلبوم کاملا مشهود است.
خلاقیت توام با حفظ اصالت
از سوی دیگر حسین بهروزی نیا در توضیحاتی پیرامون این آلبوم نوشته است: باتوجه به شرایط کنونی موسیقی سنتی و اهمیت قرار داشتن بر مدار اصالتها با حفظ آنچه از گذشته به ما رسیده با بیانی تازه، رنگ و بویی امروزی و با همکاری هنرمندان جوان موسیقی ایرانی در آواز ابوعطا که یکی از مایه های قدیمی و اصیل موسیقی ماست با بهره گیری از ریتمها و حرکتهای تازه تر به روایتی تازه رسید و امید هست هنرمندان موسیقی با حفظ ارزش های کهن موسیقی ایرانی در خلق فضاهایی مناسب با امروز جامعه بپردازند.
اشکان کمانگری خواننده موسیقی ایرانی نیز با اشاره به انگیزه های انتشار این اثر موسیقایی گفته است: آلبوم موسیقی در آینه تلاشی برای ماندن در راه اصالت ها و ارزش های موسیقی ایرانی است. هرچند این روزها بر مدار دیگری و با جد و جهد بسیار اغلب بدنبال فاصله گرفتن از فضای موسیقی سنتی هستند این اثر تلاش دارد تا با نگاه امروزی تر موسیقی ایرانی را ارائه نماید. فضاهای نو؛گردشهای ملودیک و چیدمان ریتمها و حرکتها در همراهی آواز ابوعطا ترکیب تازه ایی رقم زده است.
حسین بهروزی نیا آهنگساز و تنظیم کننده و نوازنده بربت، اشکان کمانگری خواننده، حمید بهروزی نیا نوازنده تار، مسلم علیپور نوازنده کمانچه، سعید مهر پیما نوازنده سنتور، بهنام معصومی نوازنده تمبک و سازهای کوبه ای، مصطفی موسوی نوازنده نی، نگار اعزازی نوازنده دف گروه نوازندگان آلبوم در آینه را می سازند. ضمن اینکه ساره هاشم خانی گرافیک، مهدی فلاح خوشنویس، معین هاشمی نسب عکس، حمید خدا پناهی ترجمه، حسین بهروزی نیا تهیه کننده و کاوه صادقی آزاد ویراستار دیگرعوامل اجرائی این اثر موسیقایی که در استودیوهای گلها و پژواک ضبط شده را می سازند.
آلبوم موسیقی در آینه با شماره ثبت اثر به شماره ۹۹- م/۳۷۵ در مرکز موسیقی حوزه هنری از روزسه شنبه ششم آبان به صورت فیزیکی و دیجیتال در دست مخاطبان قرار می گیرد.منبع:

1399/08/02
23:12:07
5.0 / 5
979
تگهای خبر: آثار , دیجیتال , سنتی , گرافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
موزیک خوان