موزیک خوان Music Reader

نمایشگاهی از تصاویر نسخه نفیس خمسه نظامی

نمایشگاهی از تصاویر نسخه نفیس خمسه نظامی

به گزارش موزیك خوان مراسم رونمایی از نسخه خمسه نظامی كه قرار بود یكشنبه (۲۵ خرداد ماه) برگزار شود، به زمان دیگری موكول شد، البته نمایشگاه تصاویر برگزیده این نسخه ۲۵ خرداد ماه دایر می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، نسخه نفیس و پرارزش خمسه نظامی معروف به «خمسه شاه طهماسبی» که با مساعدت شهرداری تهران انتشار یافته است، با تعویق در زمان برگزاری، به صورت زنده در تارنمایی که نشانی آن متعاقباً اعلام خواهد شد، رونمایی می شود. اما نمایشگاه تصاویر برگزیده این نسخه از عصر یکشنبه، ۲۵ خرداد در موسسه فرهنگی هنری صبا با رعایت نکات بهداشتی دایر می شود.
در این نمایشگاه ۴۰ تصویر برگزیده به کتابت شاه محمود نیشابوری، استاد نستعلیق و نگارگری و استادانی بی بدیل چون سلطان محمد، آقا میرک اصفهانی، میرزا علی، میرسید علی، مظفرعلی و محمد زمان به نمایش در می آید.
فرهنگستان هنر این مراسم را به علت حفظ و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی برای عموم علاقه مندان به صورت زنده در نشانی تارنمایی که متعاقبا اعلام می شود، برگزار خواهد نمود.
همینطور نمایشگاه آثار برگزیده از ۲۵ خرداد، ساعت ۱۷ تا ۱۹ در موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر دایر می شود.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا چهارشنبه ۴ تیرماه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ رجوع کنند.
1399/03/24
20:45:24
5.0 / 5
1614
تگهای خبر: آثار , شهرداری , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان