موزیک خوان Music Reader
مزایده تابلوی دیده نشده از ادوار مانه

سمفونی ضربات قلمو برای نقاشی توپ زنده پشمالو!

سمفونی ضربات قلمو برای نقاشی توپ زنده پشمالو!

به گزارش موزیک خوان تابلو نقاشی از «ادوار مانه» که پیش از این هیچگاه به معرض نمایش گذاشته نشده بود، برای اولین بار به مزایده گذاشته می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، تصویر یک سگ خانگی اثر «ادوار مانه» نقاش مشهور فرانسوی که پیش از این نمایش داده نشده بود، ماه آینده در پاریس برای اولین بار به مزایده گذاشته می شود.
«مانه» این تابلو نقاشی کوچک را در سال ۱۸۷۹ خلق کرد تا آنرا به «مارگارت لاتویی» دختر صاحب مسافرخانه ای در پاریس هدیه کند.
این اثر طی ۱۴۰ سال قبل در مالکیت خانواده «لاتویی» قرار داشته است؛ چونکه در تمام این سال ها تمایل نداشتند این تابلو نقاشی را به فروش برسانند.
به قول «فردریک چانویت»، کارشناس هنری، این تابلو نقاشی ۳۲.۵ در ۲۴.۵ سانتی متری که طی ۲۰ دقیقه خلق شده است، نمایشگر مهارت بالای «مانه» است.
«چانویت» می گوید: «با اینکه این تابلو یکی از شاهکارهای «مانه» نیست اما اثری حیرت آور برای نمایش مهارت این هنرمند است؛ سمفونی حیرت آور از ضربات قلمو که نبوغ خالص او را به نمایش می گذارد... این تابلو با آثار کلاسیک «مانه» متفاوت است، اما نمایش دهنده مهارت تکنیکی او بعنوان یک نقاش است. این حقیقت که وی در مدت زمان کوتاهی و با ابزار محدودی توانسته تصویر یک سگ کوچک را نقاشی کند که یک توپ پشمالو است اما هنوز هم چشمانی زنده دارد، شگفت آور است.»
به قول «چانویت» این تابلو نقاشی از زمانی که توسط «مانه» خلق شده تابحال به معرض نمایش گذاشته نشده است.
این کارشناس هنری اضافه کرد: «نامه ای وجود دارد که نشان داده است در دهه ۲۰ میلادی یک دلال آثار هنری به «مارگارت» التماس می کند این تابلو نقاشی را به او بفروشد اما «مارگارت» مخالفت می کند. این تابلونقاشی مستقیما به فرزندان «مارگارت» رسید که آنها هم تا به امروز از به فروش رساندن تابلو امتناع کرده بودند.»
این سگ به «مارگارت» تعلق داشت که پدرش صاحب رستورانی بود که سایر نقاشی های «مانه» در آن به معرض نمایش گذاشته شده بود.
«مانه» علاوه بر اینکه پرتره ای از «مارگارت» را کشید، پرتره ای از برادر او «لوئیس» هم خلق کرد که حالا در یکی از مجموعه های خصوصی نگهداری می شود.


تابلو نقاشی سگ در ۲۶ فوریه در پاریس با قیمت تقریبی دست کم ۲۸۰ هزار یورو به مزایده گذاشته می شود.
منبع:

1399/11/03
22:31:16
0.0 / 5
665
تگهای خبر: آثار , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
موزیک خوان