موزیک خوان Music Reader

مسؤلان كمیته های چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان عرضه شدند

مسؤلان كمیته های چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان عرضه شدند

به گزارش موزیك خوان مدیر اجرایی چهاردهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان طی احكامی مسؤلان كمیته های این دوره از جشنواره‌ی موسیقی جوان را منصوب نمود.


علی ثابت نیا، سمیه ناظمیان را به سمت مسئول کمیته‌ی دبیرخانه، سارا افتخاری را در مقام مسئول کمیته‌ی مالی، اسحاق شکری را به سمت مسئول هماهنگی کمیته ها، رضا مرتضی سمنانی را در مقام مسئول کمیته‌ی پشتیبانی، سیدمسیح نقیبی را به سمت مسئول فنی سایت بامک و کاوه صادقی آزاد را بعنوان مسئول کمیته‌ی روابط عمومی انتخاب کرد.
چهاردهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.
جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان به مثابه آزمونی هنری است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در کشور فراهم می آورد. این رویداد طبق تعاریف بین المللی یک مسابقه‌ی موسیقایی است و در سه بخش موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، و موسیقی نواحی ایران برگزار می گردد.
در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی، در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت. همچنین، در حوزه‌ی موسیقی دستگاهی، بخشی برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی هم با عنوان بخش ویژه‌ی موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی در نظر گرفته شده است.
این جشنواره در چارچوب سه گروه سنی الف (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴)، ب (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰) و ج (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) برگزار می گردد. متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است هم در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خویش را جهت بررسی در گروه الف ارسال نمایند.
جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان در دو مرحله برگزار می شود. در مرحله‌ی اول باید رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ویدئویی ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۱۳۹۹/۲/۳۱ )، همراه با فُرم ثبت نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، به صورت الکترونیکی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش «بانک اطلاعات موسیقی کشور» یا بامک بارگذاری شود.
پذیرش آثار در سامانه‌ی بامک از ۱۳۳۹/۱/۱۶ تا ۱۳۹۹/۲/۳۱ فعال خواهد بود. بعد از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت های داوری، از منتخبان جهت شرکت در مرحله‌ی نهایی و اجرای صحنه ای در جشنواره (از اواخر تیر تا اواخر مرداد ۱۳۹۹، در تهران) دعوت می شود. تغییر احتمالی در زمان و نحوه‌ی برگزاری مرحله‌ی نهایی جشنواره از راه سایت رسمی انجمن موسیقی ایران اطلاع رسانی خواهد شد.
انجمن موسیقی برای اعتلا و ارتقا و اشاعه فرهنگ موسیقی الهام گرفته از فرهنگ والای ایران اسلامی و مبتنی بر اصالت های ملی، قومی و منطقه ای بر مبنای نیازهای فرهنگی کشور جهت شناسایی و شناساندن هنرمندان موسیقی، انجمن موسیقی ایران با شخصیت حقوقی مستقل و به صورت غیرانتفاعی و غیردولتی بر مبنای اهداف فرهنگی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با التزام به رعایت مقررات موضوعه کشوری و ضوابط حاکم بر تأسیس مؤسسات و مراکز فرهنگی و هنری بر طبق مشخصات و شرایط پیشبینی با هدف حمایت و صیانت از گونه های مختلف موسیقی با تمرکز بر موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی نواحی ایران، کوشش برای پویایی و برخورداری موسیقی اصیل ایرانی از دیدگاه های نواندیش و تحول گرا، کوشش برای تأمین زیرساختارهای لازم در جهت ماندگاری گونه های مختلف موسیقی محلی، پشتیبانی از نسل جوان موسیقی ایرانی (سنتی، نواحی، کلاسیک و دیگر گونه های موسیقی روز) که آثار جدی و حرفه ای را با برخورداری از شناخت درست و اصولی عرضه می کنند، ارتقای سطح ذائقه موسیقایی عمومی از راه فعالیتهای پژوهشی، اجرایی، برنامه ریزی، کوشش برای برخورداری عموم مناطق کشور از موسیقی طراز اول با راه اندازی شعب استانی و هدایت و حمایت آنها، ایجاد اتاق فکر برای موسیقی ایرانی و استفاده از صاحب نظران موسیقی و انتقال آن­ها به مراجع فرادستی سیاست گذار، توجه و حمایت بیشتر نسبت به بخش های مغفول مانده موسیقی و الگو و نمونه سازی با آفرینش آثار موسیقایی برجسته و جدی در عرصه ی موسیقی کشور فعالیت می کند.
اساسنامه انجمن موسیقی با عنوان انجمن هنری حفظ و اشاعه سرود و آهنگ های انقلابی دهم مهرماه سال هزار و سی صد و شصت وچهار تهیه شد. ایرج نعیمایی از ۱۳۶۹ تا ۱۳۸۵، بابک رضایی از ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰، علی ترابی از ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵، بهرام جمالی از ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ و علی ثابت نیا از ۱۳۹۷ مدیر عامل انجمن مورد اشاره بوده اند.


1399/04/04
19:43:11
5.0 / 5
1764
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , پیانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
موزیک خوان