موزیک خوان Music Reader

ركورد فروش آثار بنكسی شكسته شد

ركورد فروش آثار بنكسی شكسته شد

به گزارش موزیک خوان اثر هنری که توسط «بنکسی» برای قدردانی از کادر درمانی خلق شده بود، با به فروش رسیدن در یک حراجی، به گرانترین اثر این هنرمند تبدیل شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، اثر هنری از «بنکسی» هنرمند گرافیتی کار مشهور که در آن یک پرستار را بعنوان ابرقهرمان مورد علاقه یک پسربچه به تصویر کشیده است در حراجی کریستیز به نفع خدمات بهداشت و درمان عمومی بریتانیا به قیمت ۱۶.۷ میلیون پوند به فروش رسید.
این تابلو نقاشی یک پسربچه را حین بازی با عروسک ابرقهرمانی به تصویر می کشد که لباس پرستار بر تن دارد و در کنار او عروسک ابرقهرمان هایی همچون «بت من» کنار گذاشته شده اند.
«بنکسی» این اثر هنری را برای قدردانی از کادر درمان خلق کرده بود و در ماه «می» آنرا به همراه یک یادداشت به بیمارستانی در «ساوتهمپتون» اهداء کرده بود.
این نقاشی که «تغییردهنده ی بازی» نام دارد، در یکی از سالن های بیمارستان نصب شده بود و الان یک نسخه ی دیگر از این نقاشی در سالن آویخته شده است.
ارزش تخمینی این اثر بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون پوند برآورد شده بود اما بعد از یک رقابت طولانی بین خریداران، این اثر هنری در نهایت به قیمت کلی ۱۶.۷ میلیون پوند فروخته شد؛ تا رکورد جهانی جدیدی در فروش آثار بنکسی ثبت گردد.
پیش از این عنوان گرانترین اثر این هنرمند به نقاشی «تکامل معکوس» که در آن شامپانزه هایی در مجلس عوام بریتانیا به تصویر کشیده شده اند، تعلق داشت. این نقاشی در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۹.۹ میلیون پوند فروخته شده بود.
«بنکسی» هنرمند مشهوری است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد. با این وجود، هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و مبحث هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تابحال بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت های چشم گیر فروخته شده است.1400/01/06
02:24:41
5.0 / 5
600
تگهای خبر: آثار , بازی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان