موزیک خوان Music Reader

در حرم مسلم ابن عقیل گشوده شد بعلاوه فیلم

در حرم مسلم ابن عقیل گشوده شد بعلاوه فیلم

به گزارش موزیک خوان درِ حرم مسلم ابن عقیل همزمان با شهادت امام علی (ع) در مسجد کوفه باز شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مسؤول مرکز آفرینش های هنری این ستاد اظهار داشت: در آستانه ایام ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع)، درِ ورودی حرم مسلم ابن عقیل(ع) مزین به نام «باب علی» که با همت هنرمندان اصفهانی ساخته شده است، در مسجد کوفه نصب و به روی زائرین و نمازگزاران گشوده شد.
او با بیان اینکه این درِ زیبا با همت ۵۰ هنرمند اصفهانی در دو سال ساخته شده است، اضافه کرد: در ساخت این اثر نفیس، هنرهای مختلفی همچون قلمزنی برجسته، زرگری، میناکاری، گره چینی، درودگری و معرق اجرا شده است.


ایرانپور اظهار داشت: جنس این در از چوب ساج بوده که در مقابل نم و موریانه مقاوم است. روی لنگه های در بخشی از آیات سوره واقعه و در قالب آن آیاتی از سوره مبارکه انسان، و در وسط آن نام سفیر امام حسین (ع)، حضرت مسلم ابن عقیل حک شده است.
مسؤول کارگاه آفریش های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: از آن جا که این در به نام «باب علی (ع)» نام گذاری شده است، هنرمندان محب خاندان (ع) تلاش کردند تا در طراحی و ساخت آن، نام مبارک حضرت زهرا (س) هم در کنار نام امیر المومنین(ع) حک شود.
او اضافه کرد: نصب و رگلاژ این در حدودا دو هفته طول کشید و در آستانه شب ضربت خوردن مولای متقیان در مسجد کوفه به روی زائرین حرم مسلم ابن عقیل و نمازگزاران مسجد کوفه گشوده شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/02/12
20:06:13
5.0 / 5
728
تگهای خبر: دانلود , طراحی , فیلم , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳