موزیک خوان Music Reader
همزمان با روزجهانی دوقلوها؛

دوقلوهای موسیقی راه پاك تو را منتشر نمودند

دوقلوهای موسیقی راه پاك تو را منتشر نمودند

برادران سعیدی از دوقلوهای شناخته شده موسیقی ایرانی همزمان با روزجهانی دوقلوها قطعه موسیقی راه پاک تو را به پاس قدردانی از کادر درمان بیمارستان ها منتشر نمودند.


دریافت 37 MB
به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، همزمان با روز دوقلوها در ایران محمد سعیدی و علی سعیدی معروف به «برادران سعیدی» بعنوان تنها دوقلوهای آواز ایران یک قطعه موسیقی با عنوان راهِ پاکِ تو منتشر نمودند
این قطعه با هدف ارج نهادن به زحمات کادر درمان در روزهای همه گیری ویروس کرونا پیشکش شد به عزیزان کادر درمان و دکتر فقید محمد گلشن (متخصص ریه) راه پاک تو با همکاری سیامک بهبهانی (موسیقی و تنظیم) و کلام امیرحسین بختیاری پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.
این دو هنرمند موسیقی اصفهانی که طی سالهای قبل کارهای مختلفی را در حوزه موسیقی ایرانی انجام داده اند، مدتی پیش نیز با همراهی علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان پروژه «بلبل های پارسی» را آغاز نموده اند.
علی سعیدی و محمد سعیدی برادران دوقلوی اصفهانی که طی سالهای اخیر در حوزه خوانندگی موسیقی ایرانی کارهای مختلفی را از سر گذرانده اند، در یک اقدام ابتکاری طرح آواز کوتاه را اجرا کردند.

برادران سعیدی مدتی پیش نیز در یک اقدام ابتکاری پروژه طرح آواز کوتاه را اجرا کرده بودند. ایده که ای بگفته این دو خواننده به مانند و مثابه فیلم کوتاه در سینما، داستان کوتاه در ادبیات و تک بیت و ضرب المثل ها در اشعار شاعران است که دارای ایجاز و پیام است و در زمانه ای که مخاطب، بی حوصله و عجول است برای رسیدن سریع به اصل مطلب (که البته این خاصیت و خصلت بشر امروز، تنها در شنیدن موسیقی خلاصه نشده که در خوردن غذا، حمل و نقل و مسافرتش و … کاملاً مشهود است) و حوصله ای برای شنیدن پیش درآمد و رسیدن به آواز را ندارد (حتی حوصله ندارد منتظر بماند تا پس از درآمد، آواز خوان به کلام برسد) طرح اجرای آواز کوتاه را مطرح گردیده است.
آوازی که با کمک از کلام، کلامی که دارای پیام است، پیامی که در امتداد زندگی جامعه امروز است و رنگ اجتماعی و حتی انتقادی به خود می گیرد می تواند مخاطب را جذب نماید و با شنیدن آواز ایرانی او را محفوظ کند.
برای شنیدن تک آهنگ «راه پاک تو» اینجا را کلیک کنید.

1400/02/25
20:22:55
5.0 / 5
650
تگهای خبر: سینما , فیلم , متخصص , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
موزیک خوان