موزیک خوان Music Reader
فردریش و تابلوهایش

پشت این نقاشی های مشهور چه داستانی نهفته است؟

پشت این نقاشی های مشهور چه داستانی نهفته است؟

به گزارش موزیک خوان آثار «کاسپار داوید فردریش» به علت این که طبعیت را از وجه احساسی در مرکز توجه قرار می دادند نقاشی منظره را متحول کردند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، «کاسپار داوید فردریش» نقاش آلمانی بعنوان یکی از اصلی ترین اعضای جنبش رمانتیسم شناخته می شود. تشخیص آثار این هنرمند کار سختی نیست و در نقاشی های وی حس و علاقه این هنرمند به طبیعت مشهود است.
برای «فردریش» طبیعت چیزی نبود که فقط برای پر کردن فضای خالی پرتره ها از آن استفاده شود، برای این نقاش، این طبیعت بود که در مرکز توجه قرار داشت.
در ادامه ۱۰ مورد از مشهورترین آثار این نقاش را مشاهده می کنید:«سرگردان بر فراز دریای مه»


برخی معتقدند فردی که در این نقاشی به تصویر کشیده شده است در واقع خودنگاره ای از «فردریش» است. «فردریش» این نقاشی را در کوهستان طراحی و در کارگاه رنگ آمیزی کرد.

«صلیب در کوهستان»


این اثر یکی از اولین و بحث برانگیزترین آثار «فردریش» به حساب می آید. قاب این نقاشی توسط خود «فردریش» ساخته شده است که بخش مهمی از این شاهکار به حساب می آید. این اثر به جهت اینکه در یک محراب نصب شود ساخته شده بود. در این نقاشی نمایی از پشت صلیب به چشم می خورد و در مجموع عنصر اصلی نقاشی به شمار نمی رود. بارقه هایی از نور خورشید در هنگام غروب نمادی از جهان قبل از مسیحیت، کوهستان نمادی از ایمان استوار و درختان صنوبر نمادی از امید هستند.

«صخره های آهکی روگن»


«روگن» با وجود صخره های آهکی، هنوز همچون گذشته از مقاصد گردشگری محبوب شمال آلمان است. در تابستان سال ۱۸۱۸ «فردریش» در ماه عسل به سر می برد و زنی که در لباس قرمز در این تصویر به تصویر کشیده شده است احتمال همسر او است. مردی که در وسط این نقاشی به تصویر کشیده شده است هم خود «فردریش» است.

«طلوع ماه بر فراز دریا»


در این نقاشی نیمی از ماه پشت ابرها پنهان شده است. این به آن معناست که نور مهتاب به صورت یکنواخت نمی تابد و از شکاف های بین ابر، رقص نور ایجاد می شود. سه نفر که بر روی صخره نزدیک ساحل نشسته اند و دو قایق در دریا همچون موضوعات رایج آثار «فردریش» هستند.

«زنی در کنار پنجره»


زن جوانی که در کنار پنجره ایستاده است «کارولین» همسر «فردریش» است. او از پنجره سوی دیگر رود البه را تماشا می کند.

«راهب در کنار دریا»


در این نقاشی وسعت دریا و آسمان بر کوچکی پیکر راهبی که در عظمت طبیعت و محضر خدواند قرار دارد افزوده است.

«منظره زمستان»


در قسمت جلویی این نقاشی یک مرد معلول عصاهایش را رها کرده و به صخره ای تکیه داده و در مقابل یک صلیب مشغول دعا شده است. شاید بتوان صخره ها و درختان همیشه سبز را بعنوان نمادهایی از ایمان و کلیسایی که در پس مه نمایان شده است را بعنوان زندگی بعد از مرگ تفسیر کرد.

«قدم زدن در غبار»


این نقاشی یکی از مجموعه کوچک از آثاری به حساب می آید که «فردریش» قبل از آنکه در سال ۱۸۳۵ گرفتار سکته شود آنها را خلق کرد. این نقاشی هم غمی که وی در این دوران متحمل شد و هم تسلی که در ایمان و دین مسیحیت پیدا کرد را به نمایش می گذارد.

«کلیسا در جنگل بلوط»


در این نقاشی گروهی از راهبان که تابوتی را حمل می کنند به سمت دروازه کلیسای ویران شده که در مرکز نقاشی قرار دارد حرکت می کنند. فقط دو شمع راه آنها را روشن کرده است.

«دو مرد تأمل کرده به ماه»


هویت کسانی که در این نقاشی به تصویر کشیده شده اند بعنوان «فردریش» و دوستش شناسایی شده است.1400/03/13
11:22:48
5.0 / 5
685
تگهای خبر: آثار , طراحی , كارگاه , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان