موزیک خوان Music Reader
حسام الدین سراج:

ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد

ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد

به گزارش موزیک خوان حسام الدین سراج، با اشاره به این که ظرفیت های فراوانی برای معرفی فرهنگ رضوی بوسیله هنر وجود دارد، اظهار داشت: این مساله آداب خاصی دارد، باید از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم.به گزارش موزیک خوان به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، «حسام الدین سراج» خواننده موسیقی سنتی که تصنیف هایش سبک و مخاطبان خاص و همیشگی خودرا دارد، با اشاره به فرارسیدن دهه کرامت اظهار داشت: بزرگداشت این ایام از اهمیت برخوردار بوده و واقعیت این است که مردم هم اکنون نیاز شدیدی به آرامش روحی دارند و این دهه و همه ایام مناسبت های مذهبی از الطاف خداوند به بندگانش است.
این خواننده موسیقی سنتی افزود: امام رضا (ع) عالم ترین و بروزترین انسان زمان خود بود و همین مورد نشان دهنده کمالات و کرامت آن حضرت شمرده می شود. در جامعه امروزی که مردم مشکلات مختلف و غم نان دارند بیش از پیش نیاز به این ارتباط روحی و تاثیرپذیری از سیره آن امام همام دارند؛ گرامیداشت این ایام قدمی در امتداد تحقق این مساله است.
وی افزود: وقتی سخن از روح و روان می شود ناخودآگاه به یاد هنر می افتیم. موسیقی تأثیرگذارترین قالب هنری است. من بعنوان یک سازنده موسیقی، زمانی که می خواهم اثری را بسازم یا زمانی که می خواهم بعنوان خواننده اثری را خلق کنم باید جامعه هدفی را برای خودم متصور شوم، شاید فردی که اثر ساخت من را می شنود کمتر با مسائل دینی و مذهبی آشنا باشند، بدین سبب می خواهم اثری که برای امام رضا می سازم (ع) منجر به تحول یک فرد شود، پس این اثر باید دریچه ای بشود که موجب ارتباط این فرد با امام رئوف شود.

سراج اشاره کرد: هنر تعریف خاصی دارد اما زوایای متفاوت و مختلفی دارد؛ بله اگر در تعریف عام هنر بگوییم ظرفیت های بسیاری برای فعالیت در این عرصه داریم؛ شامل موسیقی که شاخه کار من است و چه سایر هنرهای دیگر همچون تجسمی، نقاشی، خطاطی که اگر در قالب مسابقه برگزار شوند بسیار با اقبال عمومی رو به رو می شوند.
وی اظهار داشت: اشاعه فرهنگ رضوی آداب و شیوه خاصی دارد در کنار این که می تواند فقط با یک برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب تأثیرگذاری خیلی خوبی داشته باشد.


منبع:

1400/03/22
21:50:29
5.0 / 5
567
تگهای خبر: سنتی , فرهنگ , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
موزیک خوان