موزیک خوان Music Reader
حمید قنبری خبر داد؛

قطعه هفتم پروژه همساز منتشر گردید

قطعه هفتم پروژه همساز منتشر گردید

موزیک خوان: حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی از انتشار هفتمین قطعه پروژه موسیقایی همساز همزمان با روز جهانی موسیقی آگاهی داد.


دریافت 6 MB
به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی از انتشار هفتمین قطعه پروژه موسیقایی «همساز» همزمان با روز جهانی موسیقی آگاهی داد و اظهار داشت: هفتمین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» با همنوازی سازهای تمبک و طبلا و با هنرمندی درشن جوتسی آنند، نوازنده نام آشنای هندی تنظیم شده است.
وی در رابطه با این قطعه اشاره کرد: این همنوازی مشترک سال قبل در فستیوال هند و ایران به دعوت یونسکو به اجرا درآمده بود. این فستیوال باتوجه به شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین و با شعار سلامت ذهن و بدن در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰ انجام شد و این دفعه همنوازی طبلا و تمبک بعنوان هفتمین قطعه از پروژه «همساز» منتشر می شود.
قنبری در رابطه با روز جهانی موسیقی اظهار نمود: این روز مصادف با ۳۱ خرداد است و طی آن موسیقیدانان و نوازندگان سراسر دنیا با هدف ترویج صلح و آرامش به اجرای کنسرتهای باکیفیت و در عین حال رایگان برای همه مردم می پردازند.
وی به مشابهت معنایی سازهای شرق اشاره نمود و اضافه کرد: ساز طبلا با اهمیت ترین ساز کوبه ای شبه قاره هند شامل ۲ طبل کوچک و بزرگ با اسامی دایان و بایان است که در هفتمین قطعه «همساز» با با اهمیت ترین ساز کوبه ای ایرانی، تمبک، همراه خواهد شد.
در قالب پروژه «همساز»، تا کنون قطعاتی با همراهی سازهای تنبک، ناقاره، دف، بندیر، تاکینگ درام، پیپا (ساز باستانی کشور چین)، تمبوریم، پاندیرو و کویی کا (از سازهای کوبه ای برزیلی) و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی نیا، پدرام خاورزمینی، ژائو ژوچان و الکساندر جسوس انتشار یافته است.


منبع:

1400/04/02
18:50:06
5.0 / 5
603
تگهای خبر: سلامت , كنسرت , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
موزیک خوان