موزیک خوان Music Reader

كوشش برای آشنایی معماری با هنرمند حرفه ای

كوشش برای آشنایی معماری با هنرمند حرفه ای

به گزارش موزیک خوان اولین نمایشگاه گروهی بن آرت از یازدهم تیر تا اول مرداد ۱۴۰۰ با هدف معرفی هنرمندان حرفه ای به جامعه معماری و طراحان داخلی کشور شروع به کار کرد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر به نقل روابط عمومی نمایشگاه، عادل علاسوند گردآورنده اولین نمایشگاه گروهی بن آرت، با نمایش بیشتر از یکصد اثر فاخر از شصت هنرمند پیشکسوت و جوان در سبک ها و مدیاهای مختلف همچون نقاشی، نقاشی خط، مجسمه و عکاسی کوشیده تا توجه سلایق مختلف را جلب نماید.
علاسوند که کوشیده تا جامعه معماری را برای به کارگیری آثار هنریِ اصل، در پروژه های شان ترغیب کند، درباره این مجموعه اظهار داشت: خیلی از آبجکت های دکوراتیو که اخیراً هم در طراحی و دکورهای داخلی نقشی پررنگ پیدا کرده اند، به علت کپی بودن از آثار دیگر هنرمندان داخلی یا خارجی، ارزش هنری ندارند. جالب این که در بیشتر موارد با قیمتی نزدیک یا کمی بیشتر امکان خرید آثارِ هنری اورجینال و دارای سرتیفیکیت میسر است، ضمن این که این آثار در بین مدت ارزش افزوده پیدا کرده و بعنوان سرمایه ای برای خریداران هم به شمار می روند.
وی افزود: تجربه شخصی من در پروژه های طراحی داخلی، نشان داده که جانمایی آثار هنری در محل زندگی و کار افراد، مورد استقبال ایشان قرار می گیرد؛ تا جایی که علاقه مند به شناخت بیشترِ هنرمندان و سرمایه گذاری در بازار هنر می شوند.
علاسوند بیان نمود: خیلی از متخصصان معماری به علت عدم شناخت دقیق از هنرمندان حرفه ای و آثارشان، کمتر به سراغ آثار اورجینال رفته اند. بنابراین ما در کنار برگزاری نمایشگاه های هنری، مبادرت به راه اندازی پلتفرمی استاندارد جهت تسهیل در انتخاب آثار هنرمندان حرفه ای برای جامعه معماری و طراحان داخلی کرده است.
مریم وحیدنیا مسئول رسانه ای این نمایشگاه درباره اهداف برگزاری این رویداد اظهار داشت: هدف از برگزاری نمایشگاه بن آرت در فضایی بالغ بر ۲ هزار متر مربع، تشویق معماران و طراحان داخلی و پشتیبانی از هنرمندان جوان و خلاق جهت ورود به بازار حرفه ای است.
وی افزود: در این نمایشگاه بیشتر از ۱۰۰ اثر فاخر از ۶۰ هنرمند پرارزش به معرض نمایش گذاشته شده است و کمک به افزایش ابعاد بازار هنر، پشتیبانی از هنرمندان جوان و خلاق برای ورود به بازار حرفه ای، مشاوره به سرمایه گذاران و کوشش برای ورود به بازار بین المللی هنر از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
نخستین نمایشگاه بن آرت از تاریخ یازدهم تیر تا یکم مرداد در یکی از مجمتع های تجاری واقع در کیلومتر بیست جاده مخصوص کرج برقرار است.


منبع:

1400/04/14
10:49:03
5.0 / 5
685
تگهای خبر: آثار , خرید , طراحی , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲