موزیک خوان Music Reader

فراخوان پروژه نقاشی و طراحی خور

فراخوان پروژه نقاشی و طراحی خور

فراخوان پروژه نقاشی و طراحی خور اعلام گردید و آخر تیرماه آخرین مهلت شرکت در این پروژه خواهد بود.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی رویداد، دومین دوره پروژه هنری خور شهریورماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد. این رویداد که سال قبل هم زمان با بحران کرونا توسط گالری سرادی پور شکل گرفت، ابتکار عملی بود که در آن شرایط دشوار اثربخشی زیادی در جامعه هنری داشت. پروژه هنری خور با استقبال خوبی از هنرمندان سراسر کشور مواجه گردید و داوری آثار شرکت کنندگان به انتخاب و نمایش مجازی آثاری از ۵۴ نفر از هنرمندان به طور عمده نوظهور انجامید.
حال دوره دوم این رویداد در ادامه همان اهداف و چشم اندازهایی که از روز اول نیروی محرکه و انگیزه شکل گیری ایده خور بودند، شکل گرفته است. معرفی هنر معاصر ایران در سطح منطقه ای و جهانی، شالوده پایه گذاری و جان مایه‌ی اصلی فعالیت گالری سرادی پور بوده و این گالری می خواهد با کشف هنرمندان توانمند، خوش قریحه، سخت کوش و مستعد رشد کشور و ارائه‌ی آثار این هنرمندان در پلت فرم های عمده بین المللی، به این مهم برسد. پروژه هنری خور هم در جهت تحقق هدف بنیادی گالری سرادی پور شکل گرفته و به دنبال کشف استعدادهای بومی و معرفی آنها در سطحی فرابومی است.
پروژه هنری خور فراخوانی سراسری ویژه آثار نقاشی و طراحی است و شرکت در آن برای تمامی هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از کشور آزاد و مجانی است. به دلیل تداوم شرایط متأثر از همه گیری ویروس کرونا، تمام مراحل پروژه خور ۱۴۰۰ هم از ثبت نام و ارائه‌ی آثار تا فرایند داوری و نمایش آثار منتخب به صورت آنلاین برگزار می شود.
این رویداد پنج نفر نامزد برگزیده نهایی خواهد داشت که آثار آنان هم زمان در وبسایت گالری سرادی پور و یک پلت فرم مجازی، برای آشنایی با هنرمندان و بازدید و خرید آثار هنری، به نمایش درخواهد آمد.
فرآیند گزینش آثار در یک مرحله و توسط هیئت داوران انجام می پذیرد. با عنایت به اهمیت معرفی هنر این مرزوبوم در سطح بین المللی، هیئت داوران خور ۱۴۰۰ هم مانند سال قبل از نخبگان عرصه هنرهای تجسمی معاصر، در سطح منطقه ای و جهانی تشکیل شده است. آنا والاس تامپسون، مکس پرسنیل، لی آن بی دل، مرتضی ولی، لیلا ناظمیان و رکسانا زند داوران دومین دوره پروژه هنری خور هستند.
به نفر اول برگزیده پروژه هنری خور، جایزه ای نقدی به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تعلق خواهد گرفت. از پنج نامزد نهایی، دستکم یک اثر، حداکثر به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال خریداری خواهد شد. همینطور به سیاق سال گذشته، از میان پنج نفر نامزد نهایی، حداقل یک نفر برای پیوستن به مجموعه هنرمندان گالری سرادی پور برگزیده خواهد شد.
علاقه مندان تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ فرصت دارند با رفتن به سایت رویداد در این دوره شرکت نمایند. نتایج بررسی آثار ۳۱ مرداد اعلام شده و نمایشگاه آنلاین پروژه هنری «خور» ۸ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد.


منبع:

1400/04/23
11:22:24
5.0 / 5
527
تگهای خبر: آثار , خرید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان