موزیک خوان Music Reader

شروع ششمین دوره از کنسرتهای آنلاین

شروع ششمین دوره از کنسرتهای آنلاین

ششمین دوره از کنسرتهای آنلاین «بر خط ماه و نوا 3» بصورت آنلاین شروع شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در روز نخست اجراها، در ابتدا رضا علی آبادی نوازنده تنبور به روی صحنه رفت و به تکنوازی پرداخت. آثاری که این هنرمند در ۳۰ دقیقه اجرا کرد، بر پایه تکنوازی تنبور و اجرای مقام های این ساز بود.
اجرای دوم روز نخست، به گروه علی علیزاده نوازنده ویولن، پویا دهلاری نوازنده ویلن، پگاه فاضلی نوازنده آلتو و هستی شاهپوری نوازنده ویولنسل اختصاص داشت و این گروه قطعات La oración del torero اثر Joaquin Tarini، Landscapes اثر Ernest Bloch و Crisantemi اثر Giacomo Puccini را اجرا کردند.
اجرای پایانی روز نخست به گروهی سه نفره متشکل از حمید قنبری نوازنده سازهای کوبه ای، همایون نصیری نوازنده سازهای کوبه ای و حسین رضایی نیا نوازنده سازهای کوبه ای اختصاص داشت و این گروه قطعات بداهه نوازی بر طبق دور ۹ ضربی و میزانهای ۵ ضربی، بداهه نوازی بر طبق متر ۱۰ ضربی و بداهه نوازی بر پایه ریتم های محلی و مقدمه ای بر طبق ریتم های جنوبی اتصال به چهارضربی ساده و اتصال به مقام حی الله کردی اتصال به کادانس و شکست پایانی را اجرا کردند.
این فصل از برنامه ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برنامه ریزی و بصورت ماهیانه اجرا می شود. گونه های مختلف موسیقی همچون موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه ها گنجانده شده اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده گردد.
مجموعه کنسرتهای آنلاین در ماه های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول های اجرائی پخش خواهند شد.1400/05/13
22:49:03
5.0 / 5
574
تگهای خبر: آثار , انجمن , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان