موزیک خوان Music Reader

فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تمدید گردید

فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تمدید گردید

با عنایت به درخواست های شرکت کنندگان پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، زمان ارسال آثار به این دوره از جشنواره تا 31 مردادماه تمدید گردید.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی بصورت مجازی و در چهار بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی ایران» و «آهنگسازی» انجام می شود. برمبنای فراخوان انتشار یافته از طرف دبیرخانه جشنواره، مهلت ارسال آثار ۱۵ مردادماه تعیین شده بود که باتوجه به درخواست های شرکت کنندگان تا ۳۱ مردادماه تمدید گردید.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در قالب سه گروه سنی «الف»، ۱۵ تا ۱۸ سال، (متولدین سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵)، گروه سنی«ب»، ۱۹ تا ۲۳ سال، (متولدین سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱) و گروه سنی «ج»، ۲۴ تا ۲۹ سال، (متولدین سالهای ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶) برگزار می گردد که در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

امسال، بخش آهنگسازی با امکان استفاده از سازهای دستگاهی، نواحی و کلاسیک در قالب های دوئت، تریو و کوارتت به پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اضافه شده است بطوریکه متقاضیان با در نظر گرفتن سقف سنی ۲۹ سال می توانند در این بخش شرکت نمایند.

متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خودرا جهت بررسی در گروه سنی «الف»، با اجرای موارد مندرج ذیل گروه سنی «الف» در فراخوان ارسال نمایند.

شرکت کنندگان می بایست رپرتوارِ مشخص شده را بصورت ویدئویی ضبط و تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، همراه با فُرم ثبت نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، بوسیله سامانه بامک به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

بعد از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی توسط هیئت های داوری، اسامی منتخبین از طرف دبیرخانه جشنواره اعلام می شود.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می گردد.

منبع:

1400/05/15
13:04:13
5.0 / 5
606
تگهای خبر: آثار , انجمن , پیانو , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
موزیک خوان