موزیک خوان Music Reader
در قالب پروژه برخط ماه و نوا ؛

ششمین دوره کنسرتهای آنلاین به پایان رسید

ششمین دوره کنسرتهای آنلاین به پایان رسید

موزیک خوان: ششمین دوره کنسرتهای آنلاین انجمن موسیقی ایران با عنوان برخط ماه و نوا جمعه پانزدهم مرداد ماه با سه اجرای اینترنتی به انتها رسید.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، ششمین دوره کنسرتهای آنلاین «بر خط ماه و نوا ۳» به صورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی به پایان رسید.
روز چهارم و پایانی اجراها، در ابتدا به گروهی سه نفره متشکل از مرضیه رحیم زاده نوازنده سنتور، نازنین غنیزاده نوازنده کمانچه و صبح ملکی نوازنده تنبک اختصاص داشت. این گروه قطعات ضربی آشکار مطلق، چهار مضراب افشاری، ضربی عراق، تصنیف قدیمی و ضربی «بر گُردهی باد» را اجرا کردند.
اجرای دوم روز چهارم، گروهی سه نفره متشکل از مهرداد ناصحی نوازنده کمانچه، امین گلستانی نوازنده عود و فرهاد صفری نوازنده تمبک بود و این گروه در این کنسرت قطعات پیش درآمد از ساخته های مهرداد ناصحی، هفت ضربی بداهه، ضربی عشاق اثر استاد پایور و رِنگ اصفهان اثر فرامرز پایور را اجرا کردند. قطعات این کنسرت در آواز بیات اصفهان اجرا شد.

اجرای سوم و پایانی روز چهارم به تکنوازی زمان خیری نوازنده نی اختصاص داشت و این هنرمند در این کنسرت بداهه نوازی و تکنوازی در دستگاه شور را اجرا کرد.
این فصل از برنامه ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه ریزی و به صورت ماهانه اجرا شد. در این چارچوب گونه های مختلف موسیقی همچون موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه ها گنجانده شده اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده گردد.
مجموعه کنسرتهای آنلاین در ماه های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول های اجرایی پخش گردید.


منبع:

1400/05/17
18:05:44
5.0 / 5
647
تگهای خبر: انجمن , اینترنت , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان