موزیک خوان Music Reader
خانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارشاد:

اسماعیلی نمی تواند وزارت ارشاد را از انفعال خارج کند

اسماعیلی نمی تواند وزارت ارشاد را از انفعال خارج کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عنایت به عدم سابقه فرهنگی وزیر پیشنهادی ارشاد، وی نمی تواند این وزارت خانه را از حالت انفعال خارج کند.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت عصر روز سه شنبه دوم شهریور مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای کابینه سیزدهم، علی اصغر خانی در مخالفت با محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: اسماعیلی دانش اندوخته علوم سیاسی است و به صورت تخصصی با حوزه فرهنگ و هنر آشنا نیست. سوابق وی نشان داده است ارتباط چندانی با وزارت ارشاد نداشته است.
وی افزود: در برنامه های وی سهم سینمای خانوادگی که بخش اعظم مخاطبان را تشکیل می دهد، کجاست؟ با کدام دیدگاه به دنبال بازگشت اعتماد مردم به رسانه های مردم است؟
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: اغلب ادارات این وزارت خانه بی اثر هستند، بدیهی ترین امور را نمی توانند انجام دهند. خارج کردن این وزارت خانه از حالت انفعال نیازمند مدیریت فردی است که به مسائل فرهنگی آشنا باشد.
خانی تصریح کرد: بیان آرمان های انقلاب با زبان فرهنگ و هنر از مهم ترین وظایف دولت می باشد که با سوابق اسماعیلی بعید به نظر می آید توان چنین اقداماتی را داشته باشد
وی ضمن اشاره به وضعیت معیشتی هنرمندان، اظهار داشت: در دو سال گذشته و با شیوع بیماری کرونا معیشت هنرمندان به هم ریخت برای حل این مشکل به کدام تجربه می خواهید اتکا کنید.
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: برای وزارت ارشاد باید فردی باسابقه مدیر و مدبر انقلابی و جهادی معرفی شود. تا با رشته تحصیلی مرتبط و تسلط به جامعه هدف بتواند مشکلات این حوزه را برطرف کند، وزارت ارشاد یکی از نهادهای اصلی برای تحقق گام دوم انقلاب است.

1400/06/02
22:03:11
5.0 / 5
527
تگهای خبر: سینما , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
موزیک خوان