موزیک خوان Music Reader
استاد دانشگاه بوستون:

هنر اسلامی متعلق به ایران است و با هیچ کشوری قابل قیاس نیست

هنر اسلامی متعلق به ایران است و با هیچ کشوری قابل قیاس نیست

به گزارش موزیک خوان شیلا بلر اظهار داشت: این سخن را تا کنون مطرح نکرده ایم ولی ما هنر اسلامی را به واقع متعلق به ایران می دانیم و هیچ کشور دیگری قابل مقایسه با ایران نیست.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، وبینار «هنر اسلامی» با مشارکت دانشکده الهیات دانشگاه تهران و دانشگاه بوستون بصورت آنلاین در پلت فرم زوم انجام شد.
در این وبینار نادیا مفتونی، نویسنده و پژوهشگر فلسفه هنر اسلامی و زوج خالق دایره المعارف هنر و معماری اسلامی، شیلا بلر و جاناتان بلوم سخنرانی و تبادل نظر کردند و این زوج خاطرات خودرا از سفر به ایران در سالهای مختلف با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.
نادیا مفتونی استاد فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران، پژوهشگر فلسفه هنر و پژوهشگر پیشکسوت دانشگاه ییل از سال ۲۰۱۹ تا کنون است و شیلا بلر و جاناتان بلوم هر دو اساتید برجسته دانشگاه بوستون به شمار می آیند.
دایره المعارف هنر و معماری اسلامی به زبانهای مختلف دنیا ترجمه شده و در ایران نیز جایزه جهانی کتاب سال را کسب کرده است.
محمود نوری، فیلمساز و دکترای تاریخ هنر اسلامی در این وبینار از جایگاهی که آثار این زوج در آموزش و پژوهش رشته تاریخ هنرهای اسلامی به جا گذاشته سخن گفت.
در ادامه شیلا بلر اشاره کرد: این سخن را تا کنون مطرح نکرده ایم ولی ما هنر اسلامی را به واقع متعلق به ایران می دانیم و هیچ کشور دیگری قابل مقایسه با ایران نیست.
این نشست در ادامه سلسله وبینارهای دانشگاه تهران با بزرگانی مانند اسلاوی ژیژک، بروس اکرمن، نیکولاس رشر انجام شد و در وبینار بعدی هم مقرر است با نوآم چامسکی گفتگو شود.


منبع:

1400/06/04
12:47:31
5.0 / 5
567
تگهای خبر: آثار , آموزش , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
موزیک خوان