موزیک خوان Music Reader

به جای کریستف کلمب مجسمه دیگری گذاشتند

به جای کریستف کلمب مجسمه دیگری گذاشتند

مجسمه یک زن بومی جایگزین مجسمه بحث برانگیز «کریستف کلمب» در مکزیکوسیتی می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، یک مجسمه از «کریستف کلمب» که در یکی از شلوغ ترین خیابان های «مکزیکوسیتی» واقع شده است از محل برداشته و مجسمه ای که به افتخار زنان بومی ساخته شده است، جایگزین آن خواهد شد.
این مجسمه برنزی قرن نوزدهمی مدت ها هدف اعتراض معترضانی بود که نقش این کاوش گر ایتالیایی در استعمار آمریکا را مورد انتقاد قرار داده بودند. اکتبر سال گذشته، این مجسمه توسط مقامات شهر برای مرمت از سکو برداشته شد و به دنبال آن گمانه زنی هایی درباره بازنگشتن این مجسمه عنوان شد.
روز یکشنبه، شهردار این شهر اعلام کرد، مجسمه جدیدی که در این مکان قرار می گیرد زنان اثرگذار تاریخ مکزیک را به تصویر خواهد کشید.
این مبادرت به دنبال دادخواهی جهانی برای حذف یادبودهای در رابطه با نژادپرستی و خشونت های در رابطه با استعمار صورت گرفته است. به دنبال آغاز جنبش «جان سیاه پوستان مهم است» در سال ۲۰۲۰، معترضان مجسمه ها را در شهرهای بزرگ جهان سرنگون کردند. همچون مهم ترین این نمونه ها که بازتاب جهانی زیادی داشت به سرنگون کردن مجسمه «ادوارد کولستون» در بریستول میتوان اشاره نمود.
سال قبل هم مجسمه های «کلمب» در خیلی از شهرهای ایالات متحده سرنگون شدند.
با جایگزین شدن مجسمه جدید در محل اولیه مجسمه «کلمب» در مکزیکوسیتی، مجسمه «کلمب» به موقعیت مکانی کم اهمیت تری در یک پارک کوچک منتقل خواهد شد.
منبع:

1400/06/17
23:34:39
5.0 / 5
510
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
موزیک خوان