موزیک خوان Music Reader

علیرضا پاکدل داور دومین مسابقه بین المللی کارتون اهدای عضو شد

علیرضا پاکدل داور دومین مسابقه بین المللی کارتون اهدای عضو شد

هنرمند کارتونیست ایرانی بعنوان یکی از اعضای هیأت داوران دومین مسابقه بین المللی کارتون اهدای عضو کشور ترکیه برگزیده شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، علیرضا پاکدل هنرمند کاریکاتوریست، کارتونیست، تصویرگر و طراح بعنوان یکی از اعضای هیأت داوران دومین مسابقه بین المللی کارتون «اهدای عضو» کشور ترکیه انتخاب و معرفی گردید.
داوران این جشنواره، کارتونیست های برجسته از کشورهای ترکیه، ایتالیا، لهستان، اندونزی، بلژیک و قبرس و ایران هستند و پاکدل بعنوان تنها نماینده ایران در این جشنواره حضور دارد.
دانشکده هنر، طراحی و معماری، گروه طراحی ارتباطات بصری با همراهی بنیاد پیوند ترکیه تحت پروتکلی برای سازماندهی دومین مسابقه بین المللی کارتون «اهدای عضو» برای افزایش آگاهی در مورد اهدای عضو گرد هم آمدند و هدف این مسابقه افزایش آگاهی اجتماعی در مورد اهدای اعضای بدن در سطح ملی و بین المللی با بهره گیری از قدرت هنر است.
بیش از یک میلیون بیمار در سراسر جهان و تقریباً بیست و شش هزار بیمار در ترکیه منتظر هستند تا یک عضو مناسب برای زنده ماندن بوسیله پیوند اعضا اهدا دریافت نمایند. بر این اساس، امید است با افزایش آگاهی در مورد اهدای اعضای بدن بتوان اعضای بیشتری را در اختیار آنها قرار داد. از این نظر، هدف ایجاد تغییر نگرش مثبت در اهدای عضو است، به لطف آثار هنری، خلاق و چشم گیر که توسط کاریکاتوریست ها طراحی شده است.

1400/06/21
11:14:54
5.0 / 5
555
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱