موزیک خوان Music Reader
به خوانندگی وحید تاج؛

بی فاصله رونمایی گردید

بی فاصله رونمایی گردید

به گزارش موزیک خوان مراسم رونمایی از آلبوم بی فاصله به آهنگسازی مجید عسگری و خوانندگی وحید تاج در حالی برگزار شد که حاضران در این برنامه از انگیزه های خود برای انتشار یک اثر موسیقایی در ایام کرونایی گفتند.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «بی فاصله» به آهنگسازی مجید عسگری و خوانندگی وحید تاج روز شنبه بیست و هفتم شهریور ماه همزمان با روز شعر و ادب فارسی در باغ خانه شاعران ایران برگزار گردید.
«بی فاصله» عنوان یکی از تازه ترین آثار انتشار یافته در بازار فروش محصولات موسیقایی است که به آهنگسازی مجید عسگری و خوانندگی وحید تاج در دسترس شنوندگان قرار گرفته و «رهگذر»، «تک نوازی عود»، «سرگشته»، «رقص باد»، «بی فاصله»، «بازگشت»، «صبح خیزان» قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.
مجید عسگری آهنگساز آلبوم «بی فاصله» در ابتدای این برنامه درباره علل انتشار این آلبوم اظهار داشت: مدتی قبل کنسرتی را برگزار کردیم و بعد از آن بنا شد تا اگر امکانات و شرایط اجازه دهد آلبوم اثر را آماده نماییم و امروز خوشحالیم که به واسطه تشویق های جناب قنبری و توانمندی های عالی وحید تاج شرایطی پیش آمد که بتوانیم شاهد رونمایی این اثر باشیم.
عسگری درباره انتخاب اشعار این آلبوم هم بیان نمود: آنچه در انتخاب اشعار این اثر صورت گرفته، انتخاب اشعار بر مبنای موسیقی چند صدایی است که سعی شده در قطعات روی آن تمرکز شود. ضمن این که همه کوشش صورت گرفته که نوع نگاهی که به اشعار می شود دربرگیرنده اشکالی باشد که تابحال کمتر به ابعاد آن توجه شده و در تمامی قطعات تلاش کردم شرایط مناسبی را پیش روی مخاطبان قرار گیرد.
وی اظهار داشت: ضبط این آلبوم بین سالهای ۹۴ تا ۹۹ صورت گرفته و ما نهایت تلاش خویش را انجام دادیم تا به واسطه همراهی برخی از نوازندگان مطرح موسیقی کشورمان همچون علیرضا دریایی، پویا سرایی، پاشا هنجنی و دیگر عزیزان آلبوم مناسبی را پیش روی مخاطبان قرار دهیم.
این آهنگساز ضمن اشاره به مولفه های مد نظر خود برای پرهیز از تکرار اظهار داشت: کارهایی که ما انجام می دهیم سعی شده بر مبنای تجربیات گذشته متفاوت تر از قبل باشد ما تلاش کردیم نگرش خویش را بر مبنای چند صدایی و نگاهی که به سازبندی موسیقی ایرانی داشتیم پیاده نماییم. در این راه طبیعتاً آنچه برای ما مهم می باشد نظرات منتقدان است. اگر بخواهم درباره مشکلات این آلبوم توضیح بدهم باید بگویم که مشکلات زیاد است و اگر بخواهیم درباره آنها صحبت نماییم شاید زمان اجازه ندهد.
حمید قنبری نوازنده، آهنگساز و از مشاوران ارشد پروژه موسیقایی «بی فاصله» هم در این جلسه اظهار داشت: با مشکلات زیادی برای تولید این آلبوم مواجه بودیم اما خوشحالم که مجید عسگری با صبوری همه این مشکلات را تحمل کرد و شرایطی را ایجاد کرد که این آلبوم در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
علیرضا دریایی نوازنده کمانچه هم که در این مراسم حضور پیدا کرده بود، با ابراز خرسندی از انتشار این اثر موسیقایی خاطرنشان کرد: این خیلی خوب است که در شرایط عجیب و غریبی که هیچ حمایتی از آثار موسیقایی نمی گردد گروه اجرایی این اثر توانسته آلبوم با کیفیتی را به شنوندگان عرضه نماید.
وحید تاج خواننده آلبوم «بی فاصله» هم در این مراسم با اشاره به اینکه حضور در این آلبوم برای وی تجربه متفاوتی به حساب می آید، توضیح داد: در این آلبوم مجید عسگری کوشیده که برای ارکستراسیون و خواننده اثر چند خطی را طراحی کند. از این بابت برای من تجربه بسیار جالبی بود که اساسا برایم ماندگار است. البته بماند که مجید عسگری با حساسیت و وسواس دقیق با نت نگاری سنجیده ای که برای اثر انجام داد خیلی سخت گیری کرد اما امروز بسیار خوشحالم که شاهد رونمایی اثری از مجید عسگری هستم که هم نوازنده، هم آهنگساز و هم شاعر خوبی است.

1400/06/30
08:46:01
5.0 / 5
644
تگهای خبر: آثار , طراحی , كنسرت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴