موزیک خوان Music Reader

اقدام بی سابقه هنری در امتداد جنبش جان سیاهپوستان مهمست

اقدام بی سابقه هنری در امتداد جنبش جان سیاهپوستان مهمست

قدیمی ترین پرتره های مردان آفریقایی تبار تاریخ هنر اروپا در اقدامی بی سابقه در کنار یکدیگر به معرض نمایش گذاشته می شوند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مدیران موزه ملی آمستردام اعلام نمودند در امتداد تغییرات متاثر از جنبش «جان سیاهپوستان مهم است» دو مورد از اولین پرتره های مردان آفریقایی تبار در تاریخ هنر اروپایی برای نخستین بار درکنار یکدیگر به معرض نمایش گذاشته می شوند.
یک طراحی متعلق به سال ۱۵۰۸ که توسط «آلبرشت دورر» خلق شده و در کارگاه این نقاش آلمانی کشف شده است و یکی از تابلوهای نقاشی که به سال ۱۵۲۵ متعلق می باشد و توسط «یان مستارت» نقاش هلندی خلق شده است همچون آثاری خواهند بودند که در کنار ۱۰۰ پرتره هنرمندان رنسانس از سه شنبه در موزه ملی آمستردام به معرض نمایش گذاشته می شوند.
یکی از دلایلی که این دو اثر هنری تا حالا در ۵۰۰ سال اخیر در کنار یکدیگر به معرض نمایش گذاشته نشده اند، ظرافت طراحی گچی «دورر» است که از موزه آلبرتینا در وین امانت گرفته شده است و در تمام این سال ها بمنظور سالم باقی ماندن بصورت انفرادی به معرض نمایش گذاشته شده است.
اما مدیر بخش نقاشی های هلندی قرن هفدهمی این موزه معتقد می باشد فقدان علاقه و اشتیاق به این نقاشی ها سبب شده است موسسات به نمایش این دو اثر در کنار یکدیگر بعنوان عامل پربازدید شدن یک نمایشگاه نگاه نکنند.
با آنکه نام هنرمندان این دو اثر هنری مشخص است اما هویت سوژه های نقاشی در طول تاریخ به فراموشی سپرده شده است و به رغم تلاش پژوهشگران هویت این افراد همچنان نامشخص است.
در مورد طراحی «دورر» معین نیست که هدف از خلق این نقاشی چه بوده است. در مورد پرتره کوچک «مستارت» می توان دریافت نشانه هایی از ثروت در پوشش این مرد به چشم می خورد. برخی معتقدند هدف از خلق این نقاشی به تصویر کشیدن «سنت موریس» متولد ۲۵۰ میلادی باشد.
نمایشگاه «مرا به خاطر داشته باش» تا ۱۶ ژانویه ادامه خواهد داشت و آثاری که در فاصله بین ۱۴۷۰ تا ۱۵۷۰ خلق شده اند را به نمایش می گذارد.1400/07/09
12:50:22
5.0 / 5
661
تگهای خبر: آثار , طراحی , كارگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱