موزیک خوان Music Reader

طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ

طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ

موزیک خوان: «مدیحه» عنوان نمایشگاه طراحی های «حسین طادی» است که از هفتم تا هجدهم آبان ماه در گالری والی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، «حسین طادی» درباره این نمایشگاه اظهار داشت: «مدیحه عنوان پنجمین نمایشگاه طراحی انفرادی من است و چون درونمایه بیشتر آثار این مجموعه به مرگ اشاره دارد، این عنوان را برای این نمایشگاه انتخاب نموده ام. در بیشتر فرهنگ ها زمانی که فردی می میرد و سفرش به دیگر سو شروع می شود، نزدیکان او گرد کالبد بی جان او و مزارش می نشینند و مدیحه می خوانند.»
او افزود: «مجموعه آثار این نمایشگاه اشاره به مرگ دارد، البته مرگی که من به آن توجه داشته ام مرگ جسمانی نیست، بدین جهت در آثار این مجموعه با ماسک، صورتک و چهره های مات شده روبرو می باشیم. در حقیقت آثار این مجموعه به صورتی واکاوی درون است و به تصویر کشیدن آن چیزی که نادیدنی است.»
طادی درباره چرایی گرایش به مفهوم مرگ و بازتولید این مفهوم در طراحی هایش اظهار نمود: «من از ۱۲ سالگی اضطراب بالایی نسبت به زندگی داشتم و با مسئله مرگ ارتباط داشتم. با فاصله زمانی کم عموهایم را از دست دادم و به همین واسطه برای اجرای مراسم های آیینی خاکسپاری به بهشت زهرا و به تبع آن غسال خانه رفتم و آن جا با جسدهایی روبرو شدم که توسط غسال ها شسته می شدند و کفن پیچ می شدند. از آن زمان به بعد همه چیز برایم پوچ شده بود.»
او افزود: «از آن زمان به بعد اضطراب بدی گرفتم و بعدها فهمیدم تنها زمانی که طراحی می کنم، به صورتی از شر این اضطراب ها خلاصی پیدا می کنم. در حقیقت شما با هنر می توانید خودتان را امتداد بدهید. می میرید ولی انگار هستید چون اثر شما وجود دارد. دیدم با ادبیات و هنر تجسمی می شود با مرگ جنگید. پس از آن زندگی من وارد یک جریان دیگری شد. لذت بخش تر شد ولی همچنان رنج های خاص خودش را داشت.»
این طراح افزود: «برای خلق آثار مجموعه مدیحه به صورتی متاثر از منظومه «ایکور» سروده «گاوین بنتاک» با ترجمه «احمد میر علایی» هستم. شعر «ایکور» بلندترین منظومه مدرن است که شاعر در آن با زبان و لحنی حماسی ضمن روایت گری همیشه به مساله تکرار نیز توجه دارد. مرگ هم همیشه چنین چهره ای برای بشر دارد و فرقی نمی کند که در کجای این قاره خاکی زندگی می نماییم به شکل های مختلف به سراغ ما می آید و گاه مرگ هایی که یک انسان در طول زندگی اش تجربه می کند، سبب می شود تا شاهد خلق پرتره های مختلفی از او باشیم.»
طادی درباره مجموعه مدیحه اظهار داشت: «در این نمایشگاه یک طراحی ۵۰ متری به همراه ۱۲ طراحی پرتره در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به صورتی با طراحی گالری را به تسخیر خود درمی آورد و نوع چیدمان این طراحی به شکلی است که هویت تازه ای به گالری می بخشد.»
طادی افزود: «طراحی ۵۰ متری با تکنیک گرافیت و پرتره ها با جوهر روی مقوا خلق شده اند و استیمنت نمایشگاه نیز توسط دکتر امیر نصری نوشته شده است.»
نمایشگاه «مدیحه» از هفتم تا ۱۸ آبان ماه در گالری والی به آدرس میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک۷۲ میزبان علاقمندان خواهد بود.
حسین طادی متولد ۱۳۶۳ تهران است و از سال ۱۳۸۵ طراحی می کند و تا حالا آثارش را در پنج نمایشگاه انفرادی و ۲۴ نمایشگاه گروهی در معرض دید علاقه مندان گذاشته است و بعنوان نمایشگاه گردان نیز ۶ نمایشگاه برپا کرده است.منبع:

1400/08/06
12:36:14
5.0 / 5
567
تگهای خبر: آثار , سفر , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
موزیک خوان