موزیک خوان Music Reader
علیرضا قزوه با موزیك خوان مطرح كرد؛

تولید و اجرای پروژه های مشترک موسیقایی با محوریت صلح

تولید و اجرای پروژه های مشترک موسیقایی با محوریت صلح

مدیر دفتر موسیقی، سرود و شعر رسانه ملی در حاشیه اجرای کنسرت ارکستر سازمان صداوسیما از تلاش مجموعه تحت مدیریت خود برای اجرای برنامه های مشترک موسیقایی در زمینه دیپلماسی فرهنگی آگاهی داد.علیرضا قزوه شاعر و مدیر دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما در حاشیه اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک این سازمان در سومین روز از برگزاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: مجموعه ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما طی دو سال اخیر که مدیریت دفتر موسیقی و سرود سازمان به عهده جناب نراقیان بود نهایت تلاش خودرا انجام داده که به رهبری ارکستر آرش امینی، خوانندگی امیرحسین سمیعی و حضور برخی از نوازندگان توانمند کشورمان، اثری را در پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تولید نماید. اثری که اشعار آن متعلق به جناب علی محمد مودب است و امروز ما شاهد اجرای بخش هایی از آن در قالب سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر هستیم.
وی اضافه کرد: کنسرتی که امشب مخاطبان شاهد برگزاری آن بودند، همچون برنامه هایی است که گروه اجرائی در وضعیت دشواری آنرا روی صحنه برد چونکه برخی از نوازندگان گروه درگیر کرونا شدند و این نگرانی در بدنه ارکستر به وجود آمده بود که نتوانیم برنامه را برای کنسرت امشب برسانیم. اما بسیار خوشحالم که هنرمندان این مجموعه همت کردند و در شرایطی سخت به احترام شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی توانستند کنسرت را اجرا کنند. من امیدوار هستم اجرای چنین برنامه ای بازهم شرایط اجرای برنامه های موسیقایی دیگر با موضوع شهید سلیمانی را فراهم آورد کما این که بنده بر این باورم مقام والای این شهید بزرگوار به قدری باارزش است که بتوانیم علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز برای تولید آثار موسیقایی با موضوع حاج قاسم کارهایی را انجام دهیم.

مدیر دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما درباره کارهای پیش روی مجموعه تحت مدیریت خود در ماه های آتی توضیح داد: عمده تلاش بنده و همکارانم در دفتر موسیقی، سرود و شعر سازمان صدا و سیما این است که بتوانیم شرایطی را برای حضور نمایندگان فرهنگی کشورهای دیگر در ایران برای بازدید از تمرینات و تولیدات ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما فراهم نماییم که بتوانیم در این راستا گام هایی برای تشکیل و اجرای پروژه های مشترک موسیقایی با محوریت «صلح» برداریم.
قزوه اظهار داشت: این کارهای به طور قطع در راه دیپلماسی فرهنگی است که می تواند مقدمات حضور ارکسترهایی چون ارکستر سازمان صدا و سیما در کشورهای دیگر برای انجام پروژه های بین المللی را فراهم آورد. این در حالیست که از زمان ورود بنده به دفتر موسیقی سازمان، حدود ۵۵ قطعه موسیقایی با موضوع دهه فجر تولید و در شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی نیز پخش گردید. شرایطی که به طور قطع با موضوعات مختلف دیگر در دستور کار ما قرار دارد.

1400/11/24
11:21:26
5.0 / 5
502
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان