موزیک خوان Music Reader

تلاش این کودک برای فرار از خشونت بی نتیجه ماند!

تلاش این کودک برای فرار از خشونت بی نتیجه ماند!

برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و بررسی قتل عام مسلمانان روهینگا در میانمار اختصاص دارد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی اثرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از پیکر بی‎جان یک کودک پناه‎جوی ۱۶ ماهه‌ی روهینگیایی رفته که در مرز بین بنگلادش و میانمار، در حاشیه رودخانه ناف با صورت بر روی گِل ‎های کرانه‌ی رود افتاده است. این پناه‎جوی کوچک که محمد نام داشت از مسلمان روهینگیا کشور میانمار بوده که به همراه خانواده‎اش برای فرار از خشونتی که ضد مسلمانان روهینگیایی در میانمار می‎شود از راخین گریخته بودند، اما سرنوشت محمد، برادر سه ساله، مادر و دایی‎اش غرق شدن در رودی پر آب در مرز بنگلادش بود.

میانمار در سالهای اخیر شاهد افزایش حملات بودائی های تندرویی بوده که در سایه سکوت رسانه های غربی به کشتار مسلمانان این کشور می پردازند. آغاز بحران به درگیری بین یک فرد مسلمان با یکی از بوداییان باز می گردد که طی آن فرد بودایی کشته شد و این واقعه خشم مردم محلی و مأموران دولتی را برمی انگیزد، این ماجرا بهانه ای برای افراط طلبان جهت حمله به روستاهای مسلمان نشین و آتش زدن منازل آنها شد. این خشونت ها درحالی ادامه داشت که رئیس جمهور میانمار سرانجام اعلام نمود که مسلمانان شهروند میانمار نیستند.

آغاز باردیگر کشتار گسترده و نسل کشی مسلمانان میانمار در اوایل شهریور ۹۶ بود. بیشتر از ۴۰۰ نفر از مسلمانان روهینگیا در میانمار در خونین ترین خشونت ضد این اقلیت، در اوایل شهریور ۹۶ در میانمار کشته شدند. بیشتر از ۳۸۰۰۰ نفر از اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار طی هفته های پس از خانه و کاشانه خود آواره شده و عازم کشور همسایه بنگلادش شده اند. و صدها نفر هم در مناطق مرزی دو کشور سرگردان و بی پناه رها شدند.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه - ۸ اردیبهشت ماه ساعت ۰۴: ۱۵ صبح به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱: ۱۵، ۱۵: ۱۵ و روز جمعه ساعت ۱۳: ۱۵ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه مندان می توانند با رفتن به آدرس https: //www.hispantv.com/showprogram/fotos-que-sacuden-al-mundo/۵۳۴ این برنامه را در وبسایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

انتهای پباممنبع:

1401/02/08
13:44:07
5.0 / 5
578
تگهای خبر: جشن , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲