موزیک خوان Music Reader
در نشست رسانه ای تشریح شد؛

یک اجرا با صدای رضا بهرام و بازی جواد عزتی

یک اجرا با صدای رضا بهرام و بازی جواد عزتی

موزیک خوان: نشست رسانه ای کنسرت نمایش سی صد با حضور برخی از دست اندرکاران این پروژه در فضای باز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران اجرا شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، برخی از عوامل کنسرت نمایش «سی صد» روز چهارشنبه یازدهم خردادماه در فضای باز مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد تهران با برگزاری یک نشست رسانه ای به تشریح برنامه این پروژه موسیقایی – نمایشی پرداختند.
سهراب پورناظری در ابتدای این جلسه رسانه ای ضمن ابراز همدردی با مردم شریف آبادان به جهت از دست دادن برخی از هم وطنانمان در حادثه ساختمان متروپل این شهر به پروژه های مختلف موسیقایی خود اشاره نمود و اظهار داشت: مدت زیادی است تمام کارهای خودرا معطوف به کشور ایران کرده ام که بخواهم در این عصر مغشوش اطلاعات، یادآوری نماییم به مجموعه های مختلف که زبان فارسی، ایران و فرهنگ ایرانی را جدی تر بگیرند. به همین دلیل من پروژه «سی» را شروع کردم که در ابتدا همایون شجریان عزیز و حمید نعمت الله همراه ما بودند. بعد از این پروژه به سبب کرونا و شرایط ویژه ای که پیش آمد نتوانستیم در خدمت مخاطبان و همایون شجریان و برخی دیگر از دوستان باشیم بدین جهت پروژه «سی صد» را شروع کردیم که در این راه محمد رحمانیان بعنوان نویسنده پروژه همراه ما شد که امیدوار هستم مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.
قابلیت های تازه از رضا بهرام
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص نحوه همکاری خود با رضا بهرام بعنوان یک خواننده پاپ و خوانندگی خود در این پروژه بیان کرد: روال کاری بنده و برادرم در موسیقی تغییری نخواهد کرد و ما برمبنای شیوه پدرمان همان راه را ادامه می دهیم. در این پروژه رضا بهرام هم همراه این رویکرد بود و هست. او خواننده ای با توانایی های بالاست که شما در اجرای پروژه متوجه خواهید شد که چه قابلیت هایی را ارائه می دهد.
سهراب پورناظری درباره ترکیب بازیگران این پروژه نمایشی موسیقایی هم اظهار داشت: می خواستیم امروز حضور جناب جواد عزتی را اعلام نماییم. البته این احتمال وجود دارد که طی روزهای آینده تغییراتی را در ترکیب بازیگران داشته باشیم که به زودی اعلام می شود. به هر ترتیب کاری که ما در این پروژه انجام دادیم کوشش برای آشتی دادن مردم با موسیقی ایرانی بود. وقتی آلبوم «نه فرشته ام نه شیطان» انتشار یافت، ناشر این آلبوم به من گفت بسیاری از فروشگاه ها درحال تعطیلی بودند اما این اثر موجب رونق موسیقی شد در حد خودش. پس وقتی این مساله پیش می آید دیگر فرد و اشخاص مهم نیستند. مهم توجه به ایران است که باید روی آن تمرکز کرد.
هر سال این پروژه را ادامه خواهم داد
وی اضافه کرد: من و برادرم به حساسیت مخاطبان واقفیم اما به هیچ وجه من پا روی اصولم نمی گذارم و همیشه با یک چشم انداز بلندمدت به موسیقی نگاه می کنم. وقتی سرزمینم هدف می شود بدین سبب باید نهایت تلاشم را انجام دهم که به فرهنگ و هنر و ادبیات کلاسیک کشورم عشق بورزم. من هر سال این پروژه را ادامه خواهم داد و فکر می کنم در جبهه جنگی هستم که کاری به خاکی شدن لباس رزم ندارم. در این پروژه جای همه هنرمندان گروه «سی» خالی است اما من تمام تلاشم را می کنم با همراهی این گروه بتوانیم در نیتی که داریم شرایط موثری را برای مخاطبان فراهم نماییم. از طرف دیگر خشی از در آمد این کار در حفظ و احیای صنایع هنری ما هزینه می شود که در آینده نزدیک گزارش آنرا به مردم ارائه دهیم.
پورناظری افزود: داستان این نمایش درباره حمله مغول به ایران عزیز است که در این شرایط ما گروه حرکت داریم که نقش های مختلفی را ایفا خواهند کرد. در این شرایط کاراکترهای مختلفی داریم که دوست دارم حین اجرای برنامه به آن بپردازم.
تهمورس پورناظری دیگر آهنگساز پروژه موسیقایی نمایشی «سیصد» هم درباره عدم فعالیت هایشان با همایون شجریان در این پروژه اظهار داشت: همایون شجریان در همان روزهایی که ما بصورت مشترک فعالیت می کردیم بصورت مجزا با پروژه های دیگری همکاری می کرد. به هر حال او مانند خیلی از هنرمندان ما در عرصه موسیقی مایل به همکاری با دیگر هنرمندان بود و هست. بدین سبب برای ما هم تجربه جذابی است که در این برنامه می توانیم در قالب متفاوت تری تجربه موسیقایی داشته باشم. ما این دفعه هنرمندی دعوت کردیم که سابقه اجرائی او در زمینه موسیقی پاپ است که می تواند برای ما تجربه جذابی باشد. شرایطی که موجب می شود خواننده ای در این عرصه همراه ما باشد. این پروژه برای ما آموزه ای است که اگر به نتیجه مطلوب برسد نویدی است که در تمام صحنه های ایران بدرخشد.
آماده اجرای رایگان در ورزشگاه آزادی هستیم
وی اضافه کرد: گروه اجرائی این پروژه این آمادگی را دارد که در جایی مانند ورزشگاه آزادی در یک اجرای ویژه و متفاوت پروژه سی صد را برای همه مخاطبان بصورت رایگان اجرا نماییم. البته این را هم بگویم که ما در نظر داریم پروژه سی صد را در دیگر شهرهای کشور اجرا نماییم.
محمد حسین توتونچیان هم در ادامه این جلسه درباره تعدادی از امکانات اجرای برنامه توضیح داد: در این کنسرت برنامه های متفاوتی را در نظر گرفتیم که بتوانیم در زمینه چینش صندلی ها و طراحی و اجرای صحنه اقدامات جالب توجهی را انجام دهیم که به لحاظ فنی و مهندسی در برگیرنده مولفه های متفاوتی است و فکر می کنم تا به امروز در ایران به کمترین شکل ممکن چینش و طراحی شده است. در این جهت به همت مهندسان داخلی شرایطی را پیاده سازی کردیم که چهار هزار نفر تا ارتفاع هفت متری از روی زمین می توانند به آسانی شاهد برگزاری برنامه باشند.
آغاز قیمت بلیت از ۷۰ هزار تومان
وی درمورد قیمت بلیت کنسرت نمایش هم اظهار داشت: اکنون ارزان ترین بلیت کنسرت ها از ۲۰۰ هزار تومان آغاز می شود و به بالاتر می رود. اما ما به تصمیم جمع بنا را بر این گذاشتیم که قیمت بلیت ها از ۷۰ هزار تومان شروع می شود تا اقشار مختلف مردم بتوانند از برنامه ما استفاده کنند. این اقدامی است که فارغ از شعارها بنا داشت همراه مردم باشد و این که هنر جنبه های مادی نداشته باشد. البته ما توجه به این که ما هزینه های بسیار هنگفتی را برای برگزاری این پروژه انجام دادیم بدین سبب سقف بلیت ۶۹۵ هزار تومان تعیین شده است.
رضا بهرام هم در این جلسه توضیح داد: این که من در زندگی شخصی ام چه کاری انجام می دهم اصلاً مربوط به جلسه نیست و امیدوار هستم دوستان به نکات دیگری در این کنسرت پرسش های خودرا مطرح کنند. به هر حال حضور در این پروژه برای من افتخار بسیار بزرگی است که فکر می کنم اگر در قیاس با همایون شجریان عزیز قرار بگیرم چندان جالب نباشد. من تعصبی برای ارائه سبک خاصی ندارم برای من مهم حضور در کنار هنرمندان بزرگی است که امیدوار هستم بتوانم در این سبک موسیقایی موفق باشم.
بهرام افزود: من از چهار سال پیش که آقای توتونچیان را دیدم شب دوم کنسرت نمایش «سی» بود که بسیار هیجان زده شدم. بدین سبب همیشه چالش را دوست داشتم و بسیار خوشحالم به لطف خدا و مردم عزیز در جایگاه خوبی حضور دارم. در این چارچوب از تهمورس و سهراب پورناظری ممنونم که به من اعتماد کردند و در این راه من را در کنار خود قرار دادند. اما تردید ندارم که با توکل خدا و همراهی این هنرمندان ما پروژه موفقی خواهیم داشت به هر حال من خودم را برای یک چالش بزرگ آماده کردم.
امیر جدیدی: علاقه عجیبی به کارگردانی نداشتم
امیر جدیدی کارگردان برنامه «سی صد» هم در ادامه این جلسه خبری اظهار داشت: من چندان علاقه عجیبی به کارگردانی نداشتم اما چون این پروژه درباره ایران است و چون دوست دارم برای سرزمین کار مثبتی برای این کشورم داشته باشم. بنا بر این دوست دارم کارهایی را انجام دهم که بتواند مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: برای اجرای برنامه ایده های جدیدی داریم و من بسیار خوشحالم که می توانیم با یک اجرای متفاوت همراه باشیم.
جواد عزتی: حضورم در این پروژه عجیب نیست
جواد عزتی هم در این کنفرانس خبری ضمن تسلیت به مناسبت حادثه آبادان اظهار داشت: چون من تئاتر کار کردم بدین سبب اصلاً چیز عجیبی نیست که من حالا در این پروژه حضور داشته باشم. در این چارچوب وقتی عشق به وطن را در این گروه دیدم خوشحال شدم که به من گفت و از ته دل خوشحالم که در این پروژه حضور دارم.
وی اضافه کرد: من هر وقت فراغتی در زمینه سینما داشتم در زمینه تئاتر فعالیت می کنم و این را هم می دانم که وضعیت تئاتر در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. ماجرای کرونا شرایط سختی را ایجاد کرد که ما وظیفه داریم با اجرای چنین پروژه هایی تماشاگر را باردیگر به این سمت و سو بکشیم، چون گره کار به دست تماشاگر باز می شود. ما باید فرهنگ تئاتر دیدن را باردیگر زنده نماییم و این عادت بیفتد در خانواده ها که باردیگر به دوران باشکوه گذشته برگردیم.


منبع:

1401/03/12
10:36:48
5.0 / 5
477
تگهای خبر: بازی , بازیگر , سینما , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
موزیک خوان