موزیک خوان Music Reader
در قالب دلنوشته انجام شد؛

عرض ارادت حسن روح الامین به حبیب الله صادقی

عرض ارادت حسن روح الامین به حبیب الله صادقی

به گزارش موزیک خوان حسن روح الامین طی دلنوشته ای زنده یاد حبیب الله صادقی را از اندک هنرمندانی دانست که هنرش را وقف اسلام و انقلاب اسلامی کرده بود و در این راه آماج حملات زیادی از دوست و دشمن قرار گرفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، حسن روح الامین هنرمند نقاش متعهد و انقلابی که از شاگردان زنده یاد حبیب الله صادقی به حساب می آید، دلنوشته ای برای درگذشت صادقی منتشر نموده است که متن کامل آنرا در ادامه می خوانید.
«اناالله و انا الیه راجعون
بگشای تربتم را پس از وفات و بنگر
کز آتش درونم دود از کفن بر آید
خبر در گذشت استاد عزیزم استاد حبیب الله صادقی به من رسید، هیچگاه خودم رو آماده نکرده بودم برای شنیدن چنین خبری. حبیب الله صادقی استاد من، عزیز من و بزرگ تر من بود و هست. او جسارت در نقاشی را یاد من داد، او از اندک هنرمندانی بود که هنرش را وقف اسلام و انقلاب اسلامی کرده بود، در این راه آماج حملات زیادی از دوست و دشمن قرار گرفت.
حبیب صادقی برای من هیچگاه یک مرد مسن و جا افتاده و شاید پیرمرد محسوب نمی شد، زمانی که در دانشگاه مفتخر به شاگردی او شدم رو وقتی به یاد میارم، این سکانس توی ذهنم شکل می گیرد که بامداد زود یه روز پاییزی وقتی خیابون های نمناک بارون خورده اطراف دانشگاه را تند تند قدم می زدم تا به فروشگاه ژاندارک در خیابان منوچهری برسم و بعد بومی تهیه کنم برای کلاس استاد صادقی، انقدر در راه برگشت به دانشگاه تند تند قدم برمیداشتم بعضی وقتا پاهام به بوم بزرگی که استاد گفته بود بگیرم می خورد؛ می رسیدم به کلاس، درب کلاس رو باز می کردم استاد می اظهار داشت: حسن کجایی تو پسر بجنب دیگه. بوی تربانتین و روغن و مدیوم هایی که استاد خودش میخرید و برای بچه ها میاورد تا تجربه کنند توی کلاس پیچیده بود. اون روزها یادمه استاد مسئولیت ریاست موزه هنرهای معاصر تهران رو داشت، با کت شلوار میومد پای سه پایه ما می ایستاد و کار می کرد، همیشه مدیونتم حبیب الله صادقی، تو جسارت کار کردن، خراب کردن و پاک کردن و از نو ساختن رو به من دادی.
یا سید الشهدا حبیب ما رو تحویلش بگیر آقا جان، خیلی به عشق شما کار کرد، خیلی کار کردن برای شما رو به ما اموزش داد، حاج حبیب ما محرم سال جاری را ندید، آقا جان حاج حبیب را سینه زن سال جاری عزای خودت به شمار بیار.»

1401/05/08
10:31:11
5.0 / 5
492
تگهای خبر: خرید , دانشگاه , فروشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
موزیک خوان