موزیک خوان Music Reader

حمله به دختری با گوشواره مروارید

حمله به دختری با گوشواره مروارید

موزیک خوان: پلیس هلند سه فعال محیط زیست را به سبب حمله به نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» دستگیر کرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، پلیس هلند سه فعال محیط زیست را بعد از حمله به «دختری با گوشواره مروارید»، شاهکار عصر طلایی «یوهانس ورمیر» دستگیر کردند.
این شاهکار هنری که در «موزه مائریتشویس» واقع در «لاهه» نگهداری می شود، تازه ترین هدف گروهی از فعالان محیط زیستی است که اعتراضشان به استفاده از سوخت های فسیلی را با هدف قرار دادن آثار هنری مشهور موسسات و موزه های مهم جهان نشان می دهند.
ویدئویی که در فضای مجازی انتشار یافته است، دو مرد را نشان میدهد که پیراهنی با عبارت «استفاده از نفت را متوقف کنید» بر تن دارند و مقابل این نقاشی ایستاده اند. یکی از این افراد اهتمام دارد سرش را به نقاشی بچسباند و در همین حین فرد دیگر یک قوطی سوپ گوجه فرنگی را بر سر دیگر معترض می ریزد.
مسئولان «موزه مائریتشویس» با انتشار اطلاعیه ای اعلام کردند، نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته است و طبق نتایج بررسی ها این نقاشی لطمه ندیده است.
قبل از این معترضان روی نقاشی گرانقیمت «کومه ها» اثر «کلود مونه» نشاسته ریختند. این نقاشی چند سال پیش توسط «هاسو پلاتنر» مجموعه دار معروف آثار هنری به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار در یک حراجی خریداری شد و از سال ۲۰۱۷ برای نمایش به موزه باربرینی در شهر پوتسدام آلمان امانت داده شده است.
قبل تر نیز دو معترض در گالری ملی لندن به تابلونقاشی معروف «گل های آفتاب گردان» اثر گرانقیمت «ون گوگ» حمله کردند.1401/08/08
12:52:04
5.0 / 5
470
تگهای خبر: آثار , خرید , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴