موزیک خوان Music Reader
در قالب چهارمین دوره؛

فراخوان جشنواره عکس ۵

فراخوان جشنواره عکس ۵

موزیک خوان: دبیر جشنواره بین المللی جایزه عکس 5 با بیان انتشار فراخوان این رویداد در رابطه با عکاسی از همکاری موزه هنرهای معاصر با این مجموعه آگاهی داد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی پروژه، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» و مستندساز اظهار داشت: چهارمین دوره جشنواره بین المللی «عکس ۵» با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران و یک مجموعه خصوصی انجام می شود.
وی اضافه کرد: فراخوان این جشنواره از روز بیستم اردیبهشت ماه انتشار یافته و مهلت ارسال آثار نیز تا بیستم خرداد ماه ادامه دارد. این در حالیست که با صحبت های انجام گرفته برنامه های متفاوتی را برای مراسم افتتاحیه در نظر گرفتیم که به زودی جزییات آن منتشر خواهد شد.
دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» درباره ی موضوعات جشنواره نیز توضیح داد: موضوع این جشنواره لنداسکیپ و طبیعت بی جان «مینیمالیسم - فرمالیسم» است. هنر عکاسی مینیمال با آنکه کمتر شناخته شده است اما از هنرهای خاص عکاسی بشمار می رود و می توان گفت برای خیلی از شرایط کارآمد است. در عکاسی به سبک مینیمال یا همان تقلیل گرایی چند نکته اهمیت پیدا می کند. در سبک مینیمال از یک سوژه و یا حداکثر ۲ سوژه استفاده می شود و در حقیقت جزییات از تصاویر این سبک حذف می شوند اما در حالت کلی مفهوم تصویر قابل درک است. طبق تعریف منابع مختلف عکاسی، عکاسی مینیمال در حقیقت خلاصه کردن فرم و تاکید روی محتوای اثر است.
وی در آخر عنوان کرد: همین طور جایزه ویژه گالری گلستان به جایزه لیلی گلستان تغییر کرده و شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر بین المللی است. ضمن این که جایزه ویژه مجتمع فنی نیز به نفر برگزیده شامل جایزه نقدی، دوره رایگان مجتمع فنی و مدرک بین المللی است.


منبع:

1402/02/31
11:06:40
5.0 / 5
404
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳