موزیک خوان Music Reader

نمایشگاه هنری برای سفر به ۱۵۰سال قبل

نمایشگاه هنری برای سفر به ۱۵۰سال قبل

به گزارش موزیک خوان، نمایشگاه موزه اورسی که بزودی با عنوان «پاریس ۱۸۷۴ ابداع امپرسیونیسم» افتتاح می گردد، بازدیدکنندگان را با یک سفری مجازی به ۱۵۰ سال قبل و همان لحظه ای می برد که تولد یک جنبش هنری تاریخ هنر را تغییر داد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در نمایشگاه «پاریس ۱۸۷۴ ابداع امپرسیونیسم» که این هفته در موزه «اورسی» واقع در پاریس برگزار می شود، «پیر آگوست رنوار» و «ادگار دگا» در یک استودیوی عکاسی در شمال پاریس جزئیات نهایی را به نقاشی های خود اضافه می کنند، درحالی که «کلود مونه» از این که با «ادوارد مانه» اشتباه گرفته شده است، افسوس می خورد.
«گاردین» نوشت، زمانیکه ۳۰ هنرمندی که حالا بعنوان نقاشان امپرسیونیست شناخته می شوند، در شامگاه ۱۵ آوریل ۱۸۷۴ در استودیوی عکاسی «فلیکس نادار»(Félix Nadar) در پاریس گرد هم آمدند، تا حد زیادی ناشناخته بودند و با چالش های زیادی مواجه بودند.
خیلی از آنها توسط هیئت داوران سالانه آکادمی هنرهای زیبا کنار گذاشته شده بودند و تصمیم گرفته بودند که نمایشگاه مستقل خویش را افتتاح کنند.
در طول تور مجازی ۴۰ دقیقه ای این نمایشگاه، بازدیدکنندگان یک شب مجازی را با هنرمندان جوان در نمایشگاه مستقل آن هاسپری می کنند و با قطار بخار به «بوگیوال» (Bougival)، در غرب پاریس، جایی که خیلی از هنرمندان در آنجا کار می کردند، سفر می کنند.
بازدیدکنندگان سپس از نمایشگاه اصلی شامل دو اثر از «رنوار» و دیگر شاهکارها، نقاشی ها، طراحی ها و مجسمه های امپرسیونیستی و آثار هنری کلاسیک تر بازدید می کنند.
نمایشگاه «پاریس ۱۸۷۴ ابداع امپرسیونیسم» از بیست و ششم مارس در موزه «اورسی» شروع به کار خواهد نمود و فعالیت آن تا ۱۴ جولای ادامه می یابد.

1403/01/08
13:12:55
5.0 / 5
147
تگهای خبر: آثار , سفر , طراحی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
موزیک خوان