موزیک خوان Music Reader

واگویه های سه تار منتشر گردید

واگویه های سه تار منتشر گردید

كتاب «واگویه»، قطعات و تمرین هایی برای هنرجویان و نوازندگان سه تار، منتشر گردید.کتاب واگویه، مجموعه قطعات و تمرین هایی از آرش احمدی نسب است. این کتاب به معرفی تکنیک های جدید سه تار نوازی برای هنرجویانی می پردازد که حداقل دوره مقدماتی را گذرانده اند. تکنیک هایی که در سالیان اخیر، بیشتر در نواخته های نوازندگان معاصر به گوش رسیده و کمتر در چارچوب آموزشی مطرح شده اند. هدف اصلی کتاب، ملموس کردن این توانایی های اجرایی برای هنرجویان است.

کتاب واگویه سه بخش دارد که، در بخش اول و مقدمه به توضیح نکات و نشانه ها پرداخته شده، در بخش دوم ۱۱ تمرین آمده و در بخش سوم و پایانی ۱۱ قطعه برای نواختن، ثبت شده است.

این کتاب در ۶۴ صفحه، توسط انتشارات عارف به چاپ رسیده است.

آرش احمدی نسب، متولد مرداد ماه ۱۳۵۵ در تهران و فارغ التحصیل رشته نوازندگی موسیقی ایرانی در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر تهران است، وی موسیقی را با ساز سه تار از سن سیزده سالگی نزد محمد فیروزی شروع کرد و مدتی نیز از محضر استاد محمدرضا لطفی و حسین علیزاده بهره جست. او دوره های فراگیری تار را با فرخ مظهری، فریبرز عزیزی، محمدرضا ابراهیمی و بهروز همتی ادامه داد و تحصیلات خودرا در رشته موسیقی در دانشگاه هنر به انتها رسانده است.

از جمله کارهای احمدی نسب آهنگسازی تئاتر وهم سرخ، موسیقی فیلم مستند سبابه بر رنگ و تاسیس گروه شروند در سال ۱۳۸۶ است. نخستین اجرای رسمی این گروه سال ۱۳۸۷ در فرهنگسرای ارسباران انجام شد و قطعات این برنامه از ساخته های آرش و سیاوش احمدی نسب بود که در فضای سیال و تا حدودی نامتعارف برمبنای موسیقی دستگاهی ایرانی شکل گرفتند.


1399/05/27
10:23:42
5.0 / 5
1233
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳