موزیک خوان Music Reader
معاون هنری وزیر فرهنگ خبر داد:

پیگیری عرضه تسهیلات به هنرمندان در اولویت است

پیگیری عرضه تسهیلات به هنرمندان در اولویت است

به گزارش موزیك خوان معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار كرونا در كشور و بروز مسائل و مشكلات پیش روی هنرمندان، پیگیری عرضه تسهیلات به اهالی هنر و هنرمندان را از اولویت های اصلی این معاونت در این دوران برشمرد كه با جدیت در حال انجام می باشد.سید محمد مجتبی حسینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح جزئیات عرضه تسهیلات به هنرمندان، اظهار داشت: اولویت اصلی و مهمترین دغدغه این نهاد توجه به صدمه هایی است که به علت تعطیلی فعالیت ها به هنرمندان و فعالان هنر وارد شده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علیرغم این که عرضه تسهیلات در حوزه اختیارات معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نبوده، بعنوان یک مسئولیت فراموش شده آنرا از قلم نیانداخته و با جدیت دنبال کرده و تا حصول نتیجه پیگیر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: یکی از مواردی که معاونت هنری با آن روبرو بود بانک اطلاعات داده‎هاست، چون بانک اطلاعاتی از هنرمندان و فعالیت هایشان وجود نداشت. بعضی از گروه های هنری بر مبنای نظام های حقوقی تثبیت نشدند، ازاین رو مذاکراتی با وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه یا نهادهای مرتبط دیگر انجام شده و در حال اقدام است.

حسینی در عین حال خاطرنشان کرد: اصلی ترین فعالیت مجموعه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین منابعی است که بتوانیم حمایت هایی از جامعه هنری داشته باشیم. در این حوزه تشکل های هنری همراهی و مشارکت می کنند و ما هم در دولت تلاش می نماییم تا منابعی را برای این امر فراهم نماییم.

تلاش برای عرضه تسهیلات بهتر به اهالی هنر با حمایت دولت تدبیر و امیدحسینی در ادامه سخنان خود به دیگر جزئیات عرضه تسهیلات به اهالی هنر و هنرمندان هم اشاره نمود و تصریح کرد: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان یکی از سوی های پیگیر، مبحث را دنبال می کرد تا اطلاعات هنرمندان در رشته های مختلف تجمیع و با استاندارهای لازم باز تنظیم شده و در سامانه قرار بگیرد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: ما همچنان این مسئله را دنبال خواهیم تا دیون و تسهیلات و خدماتی که امکان پرداخت به هنرمندان و اهالی هنر هست، با سرعت هر چه بیشتر و به بهترین شکل ممکن و در خورشان این قشر عرضه و پرداخت گردد.

وی افزود: مثلاً در سامانه کارا، از سمت معاونت هنری قریب به ۵۰ میلیارد تومان، ثبت درخواست شده که پرونده ها هم تکمیل شده است، تا اواخر مرداد ماه ۹۹ بیشتر از ۸ میلیارد تومان پرداخت شده است و مابقی هم در حال انجام می باشد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور خاطرنشان کرد: وام ۴ درصدی، وام ویژه ای که ۲۰۰ میلیارد تومان است و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از صندوق ذخیره امید، بر مبنای داده هایی که معاونت هنری در جمع آوری و ساماندهی شان بسیار کوشید، در حال اقدام است که پرداخت گردد.

استفاده از فضای مجازی بعنوان یک ظرفیت

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به شرایط امروز ادامه انتشار کرونا در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: فضای مجازی در این شرایط که مردم بیشتر در خانه هستند بیشتر مورد توجه قرار گرفت و فرصتی برای آزمون عرضه آثار در فضای مجازی شد که البته این آزمون از نظر امکان، قابلیت های فضای مجازی و شرایط آن در کشور ما، چگونگی اقبال مردم و مسایل اقتصادی هنر در فضای مجازی در شاخه های مختلف هنر با عنایت به خصوصیت های هر کدام قابل برررسی است تا محدودیت ها، فرصت ها و لزوم های فضای مجازی جهت استفاده در حوزه هنر شناسایی و بررسی شود.

همین امروز یا فردا هم اگر مشکل کرونا حل شود، ظرفیت استفاده از فضای مجازی، به زندگی همه ما اضافه شده است و دیگر نمی توانیم به این فکر نماییم که حتی بدون کرونا، صرفاً در محدوده ای که تا سال قبل در آن فعالیت می کردیم و شاید برای ما بسندگی داشت و احساس می کردیم کافی است، باقی بمانیم.

حسینی خاطرنشان کرد: معتقد هستیم که از دل تهدید کرونا می توان به فرصت های خوب و بهینه برای توجه از همه ظرفیت ها برای معرفی هنر و آثار هنرمندان بهره برد تا همگان با ابعاد مختلف این ظرفیت ها آشنا گردند.رشد در منابع انسانی هنر

معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در عین حال تصریح کرد: خوشبختانه رشدی که در طول چهار دهه گذشته در منابع انسانی هنر بوجود آمده است، این امکان را به ما می دهد که از هنرمندان کاربلد که خیلی از آنها در حوزه های بینا رشته ای، دارای نظریه هستند برای کشف ظرفیت های جدید استفاده نماییم.

حسینی افزود: ما تلاش می نماییم که برای شناسایی و کشف ظرفیت های جدید در حوزه های بینا رشته ای که دارای نظریه هستند به کار بگیریم تا حصول نتیجه نهایی هم مبحث را پیگیری خواهیم کرد.منبع:

1399/06/13
18:04:17
5.0 / 5
998
تگهای خبر: آثار , خدمات , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲