موزیک خوان Music Reader

انتقاد عضو شورا از تخریب مجسمه های موزه هنرهای معاصر به دنبال آبیاری نامناسب

انتقاد عضو شورا از تخریب مجسمه های موزه هنرهای معاصر به دنبال آبیاری نامناسب

موزیك خوان: عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در مورد وضعیت نامناسب آبیاری محوطه بیرونی موزه هنرهای معاصر و خسارات جدی به مجسمه های آن انتقاد نمود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، حجت نظری در تذکر قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به سالروز درگذشت آیت الله سیدمحمود طالقانی اظهار داشت: این فرد نقش زیادی در ایجاد بسترها برای شکل گیری نهاد شورا در کشورمان داشت و امیدوارم یادگار و پیگیری های ایشان با تصمیماتی که این روزها از مجلس در مورد محدود کردن نهاد شورا شنیده می شود، به حاشیه نرود.

وی در تذکری در مورد وضعیت محوطه پیرامونی موزه هنرهای معاصر اظهار داشت: این موزه یکی از مهم ترین موزه های ایران و جهان است که گنجینه ای بسیار گران بها از بزرگ ترین هنرمندان دنیا همچون گوگَن، پیکاسو و... در آن نگهداری می شود، اما وضعیت مجسمه ها و آثاری که در محوطه بیرونی این موزه قرار دارد، مناسب نمی باشد.

نظری افزود: آثاری گران بها که میلیاردها تومان ارزش مالی دارد و اثر هنرمندان بزرگ جهانی است. اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در چند دهه اخیر به سبب آبیاری نادرست محوطه فضای سبز پارک لاله، این آثار هنری گرفتار فرسایش و خوردگی شده و از مدت عمر مفید آنها کاسته شده است.

وی با بیان این که متاسفانه شیوه نادرست آبیاری در محوطه موزه، لطمه های جبران ناپذیری به این آثار فاخر که نمونه برخی از آنها در دنیا کمتر یافت می شود وارد کرده است، اظهار نمود: در همین راستا، از شهرداری منطقه شش، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و همین طور سازمان زیباسازی می خواهم که هرچه زودتر در شیوه و نحوه آبیاری فضای سبز محوطه موزه تجدیدنظر کرده و روشی را برای آبیاری انتخاب کنند که خسارت بیشتری به این آثار گران بها و منحصربه فرد هنری وارد نشود.

منبع:

1399/06/19
23:17:16
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: آثار , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳