موزیک خوان Music Reader
برای نخستین بار در شرایط كرونا انجام شد؛

عرضه تسهیلات ویژه به اصحاب فرهنگ و هنر

عرضه تسهیلات ویژه به اصحاب فرهنگ و هنر

به گزارش موزیك خوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صدمه های انتشار كرونا بر حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، از رایزنی ها برای عملیاتی كردن عرضه تسهیلات ویژه همینطور در نظر گرفتن وام های كم بهره برای جهش تولید در این عرصه اطلاع داد.لادن حیدری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح روند تلاش و پیگیری این وزارتخانه از آغاز انتشار کرونا و مسائل و مشکلات بعدی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، تصریح کرد: در مجموع تابحال بیشتر از ۲۲ هزار پرونده درخواست دریافت تسهیلات کرونایی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه تشکیل شده است.

مهلت درخواست دریافت تسهیلات کرونایی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با عنایت به دو مرحله تمدید، روند ثبت نام همچنان ادامه داشته و تا آخر شهریور جاری هم با عنایت به آخرین تمدید توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، ادامه خواهد داشت.
حیدری به رسیدگی پرونده افراد متقاضی وام و عرضه تسهیلات در بانک ها اشاره نمود و اظهار داشت: برخی مشکلات و موانع باعث تاخیر تسهیلات شده که خوشبختانه در این حوزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تسریع و رفع این موانع برای پرداخت سریع تر تسهیلات و تعامل بهتر بانک مرکزی تصریح کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره بر حمایت و کمک به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بخصوص صدمه دیده از کرونا تاکید داشته و دارد؛ ازاین رو این معاونت هم تمام تلاش، توان و ظرفیت خود و مجموعه را به کار گرفته تا بتواند در این حوزه به آنها کمک نماید.

پرداخت تسهیلات بلاعوض

حیدری ابراز امیدواری کرد این تلاش ها و اقدامات مثمرثمر به نفع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه رقم خورده و نتایجی خوبی را جهت حمایت و عرضه تسهیلات به آنها به دنبال دارد که بزودی مواردی از آنها عملیاتی و به مرحله پرداخت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه می رسد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پرداخت های قبلی در مورد شرایط کرونا به اصحاب فرهنگ وهنر و رسانه، تصریح کرد: با پیگیری و تلاشهای انجام شده، برای اولین بار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق شد رقمی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان بلاعوض از دولت برای پشتیبانی از فرهنگ و هنر در اختیار داشته باشد. مبلغی را برای هنرمندان درنظر گرفته و برای حق بیمه سه ماه فصل بهار و دیگر موارد از راه کانال های مختلف پرداخت می شود.
تلاش برای دریافت تسهیلات ویژه

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از راه یکی از بانک ها با سود ۱۶ درصد، اظهار داشت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر هم توسط بانک کارآفرینی صندوق کارآفرینی، با سود ۴ درصد یعنی کم بهره هم در حوزه اشتغال در سطح کشور پیشبینی شده است.
حیدری همینطور از رایزنی های این معاونت برای عملیاتی کردن پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مبحث جهش تولید با سود ۴ درصد اطلاع داد و اضافه کرد: این مهم در حال انعقاد تفاهمنامه و قرارداد بین ما و سازمان برنامه و بودجه و بانک کارآفرینی است که بزودی در اختیار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه قرار می گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال خاطرنشان کرد: ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در شرایط بحرانی فعلی تحریم و انتشار کرونا واقعا کار بزرگی است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.

بی سابقه ترین تسهیلات برای اصحاب فرهنگ وهنر

حیدری تصریح کرد: این اقدامات (ارائه و پرداخت تسهیلات) در نوع خودش در دوران مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بی سابقه بوده تا جایی که حتی در اوج رفاه کشور هم نتوانسته بودیم این تسهیلات را در حوزه فرهنگ درنظر گرفته و دریافت نماییم که خوشبختانه این مهم با درایت وپیگیری مجددانه شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور پشیبانی دولتمردان تدبیر و امید اجرا شد.

وی با اشاره به تاثیرات و صدمه های وارده انتشار کرونا بر حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و بروز مسائل و مشکلات بعدی برای اهالی این حوزه تصریح کرد: برای رفع مشکلات اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تابحال سلسله نشست هایی با سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار، رفاه وتامین اجتماعی و دیگر نهادها در ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم؛ ازاین رو بعد از رایزنی ها و پیگیری ها فروان توانستیم امروز به این دستاوردها برسیم.

کمک به اصحاب فرهنگ و هنر افتخاری بزرگ

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک و همیاری به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه همینطور درنظر گرفتن تسهیلات را افتخاری بزرگ برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.


1399/06/20
23:06:43
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: بیمه , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲