موزیک خوان Music Reader

اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خودرا شناخت

اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خودرا شناخت

موزیك خوان: برگزیدگان چهارمین دوره اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی ایران امروز به صورت زنده در اینستاگرام معرفی گشتند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، چهارمین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران به داوری مهرداد اسکویی، آرش خاموشی، کارن فیروز، محمد قوچانی و نیوشا توکلیان برگزار شده است.
مهرداد اسکویی درباره آثار این دوره از اعطای نشان سال مطبوعاتی ایران اظهار داشت: امسال در بخش تک عکس آثار خوبی شرکت داده شده بودند ولی؛ در بخش مجموعه عکس کارها قوی نبودند. بنظر می رسد که در بخش تک عکس نسبت به مجموعه عکس قوی تر هستیم؛ همانگونه که در ورزش ها انفرادی بهتر عمل می نماییم. یک مجموعه عکس باید روایتگر باشد و واقعه را به خوبی بیان کند. باید پیش از اینکه عکاس خبری یا مستند اجتماعی باشیم، گزارشگر و خبرنگار خوبی باشیم.
همچنین کارن فیروز درباره مجموعه تصاویر این دوره بیان کرد: گاهی در مجموعه عکس ها دو یا سه تا از آنها خیلی خوب هستند ولی به یک باره دو عکس دیگر را می بینید که کل کار را خراب می کند. اگر قصد ارائه یک مجموعه عکس را دارید کلیه آنها باید خوب باشند. گاهی بجای 10 عکس که چهارتای آن خوب است، بهتر است همان چهار عکس را ارئه شود.
آرش خاموشی نیز اظهار نمود: در ارائه مجموعه عکس مشکلات زیادی داریم. گاهی حتی در یک مجموعه استیتمنت و یا کپشن ها گرفتار مشکل هستند و به خوبی نوشته نشده اند. در مجموعه ها آثاری را مشاهده می کردیم که نقطه مشترک داشتند ولی روایت گر یک داستان نبودند؛ در یک مجموعه باید داستان تعریف شود. همین طور هیچ کدام از آثار استاندارد مولتی مدیا را نداشتند.
نیوشا توکلیان نیز درباره آثار ارائه شده و سوژه هایی که به آنها پرداخته شده بود، عنوان کرد: با دیدن آثار ارسال شده برای این دوره متوجه شدم که عکاسان خبری و یا مستند اجتماعی نگاهی سطحی دارند و روی سوژه های مورد نظر خود عمیق عمل نمی کنند که این می تواند ضربه زیادی به کارشان بزند. از طرفی عکاسان این حوزه به دنبال سوژه هایی می روند که در یک مجموعه مخاطب با دیدن نخستین اثر متوجه کل داستان می شود گرچه که عکاس باید دست مخاطب را بگیرد و کم کم درباره کاری که قصد ارائه دارد، توضیح دهد. اگر قبلا درباره سوژه ای کار شده، زمانی باید به سراغ آن رفت که حرف تازه ای برای گفتن داشته باشیم.
او افزود: امسال بارها دیدم که سوژه های تکراری کار شده بودند و در هر کدام تنها زاویه ثبت عکس تفاوت داشت. در کل باتوجه به اینکه در کشوری زندگی می نماییم که اتفاقات زیادی در جریان است، انتظار بیشتری از آثار داشتم. امیدوارم عکاس ها تلاش کنند تا قصه های ناگفته را با آثار خود بازگو کنند.
در ادامه اسامی برگزیدگان این دوره از نشان عکس سال مطبوعاتی را در بخش های متفاوت می خوانید:
تک عکس محیط زیست:
در این بخش محسن اسمائیل زاده، فرناز دمنابی، سهیل زندآذر و احسان فضلی آسانلو نامزد شده بودند که احسان فضلی آسانلو انتخاب گردید.
تک عکس ورزشی:
در بخش تک عکس نیز حامد ملک پور، احمد معینی جم و مهدی نصیری نامزد شده بودند که معینی جم با اثر «سقوط» انتخاب گردید.
مجموعه عکس ورزشی:
محسن کابلی با اثر «آت اوغلان» (پسر اسب)
تک عکس پرتره:
از بین هادی زند، محبوبه سیفی و زهره صباغ نژاد، صباغ نژاد با اثر «عروس» انتخاب گردید.
مجموعه عکس پرتره:
روح الله وحدتی با مجموعه «سهم تو»
تک عکس مسائل معاصر:
مجتبی اسمائیل زاده، فرهاد بابایی، حامد خلیلی، علیرضا معصومی و مینا نوعی نامزد و خلیلی با اثر «معیشت» انتخاب گردید.
مجموعه عکس مسائل معاصر:
از بین نامزدها ابراهیم علی پور، جواد مکتبی و دریا ناظری؛ مکتبی با مجموعه «عاطفه و اوتیسم» انتخاب گردید.
تک عکس خبری:
نامزدها پوریا پاکیزه، عابد جلیل پوران، مصطفی رودکی، محمد محسن زاده، سیدجواد میرحسینی، روح الله وحدتی و مونا هوبه فکر بودند که هوبه فکر انتخاب گردید.
مجموعه عکس خبری:
محمد مهیمنی در رقابت با حسین ولایتی توانست با مجموعه «سیل در استان گلستان» برگزیده شود.
هیچ اثری در بخش مجموعه عکس محیط زیست و مولتی مدیا برگزیده نشد.
منبع:

1399/06/22
12:43:20
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: آثار , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳