موزیک خوان Music Reader

عبدالوهاب شهیدی نوازنده ای نجیب با دغدغه دائمی هنر

عبدالوهاب شهیدی نوازنده ای نجیب با دغدغه دائمی هنر

موزیك خوان: مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت با حضور در منزل استاد موسیقی ایران؛ عبدالوهاب شهیدی به مناسبت تولد 99 سالگی این هنرمند، وی را نوازنده و خواننده ای متبحر و نجیب خواند كه همیشه دغدغه هنر داشته و دارند و همچنان موضوعات و مسائل این حوزه را پیگیری می كند.


نود و نهمین زادروز عبدالوهاب شهیدی؛ هنرمند شناخته شده موسیقی با حضور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، سید محمد طباطبایی؛ مدیر عامل این موسسه و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور عصر روز یکم مهرماه با حضور در منزل عبدالوهاب شهیدی تولد نوازنده پیشکسوت عود و خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی ایرانی را تبریک گفت.
وی اظهار داشت: برای ما سبب خوشی و خرسندی بسیار است که در زمانه ای زندگی می نماییم که استاد عبدالوهاب شهیدی را درک کرده ایم.
طباطبایی افزود: استاد شهیدی از هنرمندان نجیب و متواضع موسیقی سنتی ایران هستند که همیشه دغدغه هنر داشته و دارند و همچنان موضوعات و مسائل این حوزه را پیگیری می کنند.
مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به تبحر این هنرمند پیشکسوت در دو رشته نوازندگی و خوانندگی اظهار نمود: هنرمندان مختلفی بوده اند که هم در ساز و هم در آواز دستی بر آتش داشته اند اما کمتر کسی را می توانیم پیدا نماییم که هم نوازنده چیره دستی باشد و هم خواننده متبحر و درجه یک. اما استاد شهیدی اینچنین هستند و هم در نوازندگی ساز عود و هم در خوانندگی در سطح بالا بودند.
همچنین عبدالوهاب شهیدی در این دیدار به همزمانی تولد خود با تعدادی دیگر از هنرمندان موسیقی همچون محمدرضا شجریان اشاره و برای وی آرزوی سلامتی کرد.
عبدالوهاب شهیدی با خاموش کردن شمع نود و نهمین سال تولد خود آرزو کرد بیماری کرونا هرچه سریعتر برطرف شود و انسان در سلامت و جهان در صلح و دوستی به کار خود ادامه دهد.
علاوه بر خانواده شهیدی و سید محمد طباطبائی؛ مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، فاضل جمشیدی؛ هنرمند موسیقی هم در تولد ۹۹ سالگی عبدالوهاب شهیدی حضور داشت.
عبدالوهاب شهیدی متولد ۱۳۰۱ در«میمه» اصفهان، خواننده در سبک سنتی ایرانی، آهنگ ساز، استاد آواز و نوازنده عود است.
او از اوایل دهه ۲۰ شمسی فعالیت هنری خودرا با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش شروع کرد.
در کارنامه این هنرمند که به جز آواز و آهنگسازی، نوازنده ای منحصر به فرد در ساز عود است، سابقه همکاری فراوان با استادانی همچون جلیل شهناز، فرامرز پایور، اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی وجود دارد.
منبع:

1399/07/06
13:20:17
5.0 / 5
961
تگهای خبر: سلامت , سنتی , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
موزیک خوان