موزیک خوان Music Reader

وزیر فرهنگ بر توجه جدی تولید و تقویت تله تئاتر اصرار كرد

وزیر فرهنگ بر توجه جدی تولید و تقویت تله تئاتر اصرار كرد

به گزارش موزیك خوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از توجه جدی بر تولید تله تئاتر آگاهی داد و اظهار داشت: سابقه خوبی در تولید تله تئاتر داشته و تلاش داریم تا این تجربه و فرصت های كرونایی هم در این حوزه تقویت شوند.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در حاشیه جلسه شورای هنر که در محل شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد با اشاره به موضوعات مختلف مطرح شده در این شورا همچون تاثیر کرونا برهنر، گفت: پاره ای از کارهای هنرمندان در دوران کرونا تحت تاثیر قرار گرفت؛ فرصت های کرونایی در این ایام در عرصه های مختلف وجود داشت و برخی هنرمندان در شرایط کرونایی برای انتقال هنرشان از این شرایط بهره گرفتند.

خسارت ایام کرونا به اصحاب هنر ۶ تا ۸۰ درصد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خسارت های ایام کرونا در بعضی موارد به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است، اظهار داشت: البته دولت اقداماتی را دراین زمینه داشته است ولی طبیعتا نیازمند توجه مضاعف هستیم.

وی با اشاره به اینکه خسارات ایام کرونا در بعضی موارد به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است، اظهار داشت: البته دولت اقداماتی را دراین زمینه داشته است ولی طبیعتا نیازمند توجه مضاعف هستیم.

اهتمام جدی به تله تئاتر

صالحی در ادامه سخنان خود از توجه جدی بر تولید تله تئاتر آگاهی داد و اظهار داشت: سابقه خوبی در تولید تله تئاتر داشتیم و تلاش داریم این تجربه تقویت شود ضمن آنکه فرصت های کرونایی هم در این حوزه تقویت شود.

وی با اعلان اینکه دوره کرونا فلسفه هنر کرونایی در حوزه زیبایی و گونه شناسی دارد، اظهار داشت: هرچه کرونا زمانش طولانی تر شود زیست بوم جدیدی شکل می دهد و باید فلسفه هنر کرونایی داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در سند مهندسی فرهنگی به موضوع مد و لباس توجه و این سند به وزارت فرهنگ ارجاع شده است و در فضای سند چارچوبی را ستاد مهندسی معرفی کرده و مقرر است شورای هنر اظهار نظرهای خودرا به این سند داشته باشد.

رفع مشکلات دانشگاه هنرهای سنتی استاد فرشچیان

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود درباره رفع مشکلات دانشگاه هنرهای سنتی استاد فرشچیان بیان کرد: مصوبه با این نگاه شکل گرفت که نظام استاد شاگردی دیرین آموزشی خودمان را ادامه دهیم، همین طور قرار شد کمیته ای مشترک با وزارت علوم داشته باشیم و حاصل مسائل مطرح شده به شورای هنر با حضور وزیر علوم تعیین تکلیف شود.

وی درباره تسهیلات در نظر گرفته شده برای جبران خسارات کرونا به عرصه هنر اظهار داشت: در بخش های مختلف این خسارت ها نسبت به سال پیش از حیث کار و فروش عرصه های مختلف شاهد بودیم، بر این اساس اقداماتی داشته ایم که قسمتی از آن مربوط به بیمه سه ماهه هنرمندان بود، بخش دیگر بعنوان کمک تسهیلات معیشتی به هنرمندان مربوط می شد.

صالحی در آخر اضافه کرد: رقم ۱۲میلیارد تومانی برای ۷۵ هزار عضو صندوق هنر در نظر داریم، سامانه کارا هم به کسانی که خسارت دیدند، تسهیلات می دهد و ثبت نام تا اختتام مهر ادامه دارد علاوه بر آن تسهیلات ۴ درصد اشتغال را داشتیم که تخصیص ۲۰۰ میلیاردتومان آن محقق شد.منبع:

1399/07/12
13:40:56
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: آموزش , بیمه , دانشگاه , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
موزیک خوان