موزیک خوان Music Reader

اسكلت دایناسور ركورد حراج را زد

اسكلت دایناسور ركورد حراج را زد

اسكلت یك دایناسور به گران ترین اثر فروخته شده در یك حراجی تبدیل شد كه با حضور آثار هنری هنرمندان مشهور برگزار شده بود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، اسکلت یک دایناسور «تیرانوسور رکس» که با لقب «اِستن» شناخته می شود به حدود چهار برابر قیمت تخمینی که برایش در نظر گرفته شده بود به فروش رفت.
بدین سان با به فروش رسیدن «اِستن» به قیمت ۳۱.۸ میلیون دلار، این اسکلت ۱۲ متری متعلق به یک دایناسور به گران ترین اثر این حراجی تبدیل شد. در این حراجی آثاری از نقاشان نامدار جهان همچون «پیکاسو»، «پولاک» و «مونه» نیز به فروش رسیدند.
این اثر در جریان یک جدال ۲۰ دقیقه ای بین خریداران با قیمت پایه سه میلیون دلار، در نهایت به قیمت ۳۱.۸ میلیون دلار به یک خریدار ناشناس رسید.
اسکلت این دایناسور حدودا ۶۷ میلیون ساله در سال ۱۹۸۷ و در داکوتای جنوبی توسط یک دیرینه شناس آماتور به نام «استن سکریسون» کشف شد.


«استن سکریسون» در آن زمان این اسکلت را به دانشمندان نشان داد که آنها این اسکلت را به اشتباه بعنوان بقایای دایناسور «تریسراتوپس» شناسایی نمودند.
کشف بقایای «تریسراتوپس» ها در جهان باستان شناسی نسبتا عادی است، بدین سبب کشف این اسکلت تا قبل از آن که «استن سکریسون» آنرا در سال ۱۹۹۲ نزد موسسه «بلک هلیز» در داکوتای جنوبی ببرد، توجه زیادی جلب نکرد.
بگفته مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز، دانشمندان موسسه «بلک هیلز» به سرعت متوجه شدند چیزی که در مقابل آن هاست بسیار ویژه است و بدین سان اسکلت (STAN) را بعنوان بقایای متعلق به یک «تیرانوسور رکس» شناسایی نمودند.
ارزش تقریبی این اثر بین شش تا هشت میلیون دلار برآورد شده بود.1399/07/17
13:18:32
5.0 / 5
1093
تگهای خبر: آثار , خرید , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
موزیک خوان