موزیک خوان Music Reader

جشنواره جوان راهی روشن به آینده موسیقی ایران

جشنواره جوان راهی روشن به آینده موسیقی ایران

موزیك خوان: مدیركل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جشنواره ملی موسیقی جوان بعنوان راهی روشن به آینده موسیقی ایران و فرصت مغتنمی برای بیان احساسات جوانان یاد كرد.به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، محمد اله یاری با صدور پیامی به این جشنواره نوشت: جشنواره ملی موسیقی جوان فرصت مغتنمی برای بیان احساسات و عواطف لطیف جوانان است و امکان شناخت بهتر وضعیت موسیقی و ظرفیت های هنرمندان و جوانان و اجرای آثارشان را فراهم می آورد.
وی ادامه داد: این جشنواره با محوریت موسیقی نواحی، دستگاهی و کلاسیک که بنیان و اعتبار فرهنگی دارند، بستر مناسبی است تا داشته های باارزش هنری جوانان بیان و با نگاه و نظر استادان و هنرمندان پیشکسوت صیقل یابد؛ جوانانی که جریان آینده موسیقی کشور با حضور و هنر آنان پیش می رود.

مدیر کل دفتر موسیقی افزود: جشنواره ملی موسیقی جوان راهی روشن به آینده موسیقی ایران است که به شایستگی می تواند هویت فرهنگی، دینی و موسیقایی ما و پویایی جوانان را در موسیقی ارائه نماید. اعتبار و جایگاه جشنواره با مشارکت و همراهی استادان شاخص موسیقی در داوری و روند منظم برگزاری جشنواره تثبیت شده است.
وی ادامه داد: چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با وجود شیوع ویروس کرونا با استقبال و اشتیاق هنرمندان جوان با روشی دیگر برگزار می گردد و تجربه ای متفاوت را در این رویداد رقم می زند. فرصت را مغتنم می شمارم و از کوشش های دبیر محترم جشنواره، داوران فرهیخته و همکارانم در دبیرخانه و ستاد اجرائی و پشتیبانی جشنواره قدردانی می کنم.
چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.
جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان به مثابه آزمونی هنری است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در کشور فراهم می آورد. این رویداد طبق تعاریف بین المللی یک مسابقه‌ی موسیقایی است و در سه بخش موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، و موسیقی نواحی ایران برگزار می گردد.
در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی، در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.
همچنین، در حوزه‌ی موسیقی دستگاهی، بخشی برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی نیز با عنوان بخش ویژه‌ی موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی در نظر گرفته شده است.
این جشنواره در چارچوب سه گروه سنی الف (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴)، ب (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰) و ج (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) برگزار می گردد.
مرحله‌ی نهایی داوریِ چهاردهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی با حمایت دفتر موسیقیِ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط انجمن موسیقی ایران در حال برگزاری است.منبع:

1399/08/04
17:35:59
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , پیانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳