موزیک خوان Music Reader
دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیك ایران عنوان كرد

فواید كرونا برای مرتضی ممیز

فواید كرونا برای مرتضی ممیز

نمایشگاه «ممیز، هنر به مثابه حرفه» این روزها به صورت آنلاین و غیرحضوری در موزه گرافیك ایران درحال برگزاری است. نمایشگاهی كه به باور دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیك ایران، به سبب شرایط حاصل از شیوع ویروس كرونا در كشور، توانسته است گستره مخاطبان بیشتری از نظر تعداد و جغرافیا داشته باشد.


مهردخت دارابی، دبیر و عضو هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در گفت وگویی با ایسنا درباره نمایشگاه «ممیز، هنر به مثابه حرفه» که این روزها در موزه گرافیک ایران در حال برگزاری است و امکان بازدید حضوری البته با حفظ تمام پروتکل های بهداشتی نیز دارد، اظهار نمود: به سبب شرایط کرونائی تصمیم گرفتیم که این نمایشگاه را به صورت آنلاین برگزار نماییم و به همین دلیل مراسم افتتاحیه به صورت لایو انجام شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.
او افزود: تا کنون بیش از ۵۰۰۰ نفر موفق به دیدن مراسم افتتاحیه مجازی شده اند که اگر این افتتاحیه به صورت حضوری برگزار می شد، شاید چندصد نفر در این مراسم حضور پیدا می کردند؛ اما فضای مجازی این امکان را فراهم نمود که تعداد بسیار بیشتری بتوانند در این مراسم حضور داشته باشند و هیچ نوع محدودیت جغرافیایی نیز وجود نداشته باشد. در واقع می توان اظهار داشت که فراهم شدن چنین بستری و بهره گرفتن از آن از فواید کرونا در این ایام بود.
دارابی اضافه کرد: تمام اهتمام مان را کردیم تا این لایو افتتاحیه به صورتی جذاب، متفاوت و کامل برای تمام مخاطبان باشد که بیننده احساس کند شخصا از نمایشگاه بازدید کرده است.
دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران با اعلان اینکه «گزارش تصویری مفصلی از نمایشگاه در سایت و اینستاگرام انجمن برای علاقه مندان موجود است»، درباره آثار این نمایشگاه نیز توضیح داد: این نمایشگاه از سه بخش فراخوان (به صورت ملی)، مدعوین و طراحان بین المللی تشکیل شده که به همراه قسمتی از آثار استاد مرتضی ممیز در تمامی سالن های موزه گرافیک ایران در معرض دید عموم قرار دارد.نمایشگاه «ممیز، هنر به مثابه حرفه» در تاریخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری در موزه گرافیک ایران برپا شد. این نمایشگاه شامل ۲۵ اثر از ۲۳ منتخب فراخوان این نمایشگاه به همراه ۵۴ اثر از ۵۴ هنرمند مدعو است؛ همین طور گزیده ۱۶ اثر نمایشگاهی از آثار طراحان بین المللی که قبل تر به همت مجله نشان با همکاری بنیاد محترم ممیز و برای یادبود زنده مرتضی ممیز برگزار شده بود.
سید محمد آثاری یزدی، علی آگاهی، حسین ابراهیمی، فاطمه اسدیان، سعید امیری، فاطمه بذر افشان، مهدی حسینی، حمید حمیدی، علیرضا خراسانی زاده، حسین زارعی، حمید رضا سلیمانی، مسعود شاکری، حسین شیرازی، پریسا غدیری، علیرضا عسکری فر، گلبرگ کیانی، مهدی گودرزی، نوید مختاری اسکی، علیرضا معظمی گودرزی، اکبر موحد، امیر نجفی، مرتضی وفادار و حسین یوزباشی راه یافتگان به این نمایشگاه هستند.
جواد آتشباری، فرشاد آل خمیس، مسعود آقایی، فرزاد ادیبی، محمد اردلانی، علی باقری، ادیک بغوسیان، کوروش پارسانژاد، فرشید پارسی کیا، زهرا پاشایی، صالح تسبیحی، پدرام حربی، ابراهیم حقیقی، دامون خانجانزاده، علی خسروی، مهردخت دارابی، مهرزاد دیرین، لادن رضایی، مازیار زند، کیارش زندی، صالح زنگانه، مسعود سپهر، امیر سقراطی، محسن سلیمانی، سیروس سلیمی، قباد شیوا، ترانه صاحب، عادل صدر ممتاز، علی عابدی، مجید عباسی، بهمن عبدی، پوریا عریانی، شادروان مجید عقیلی، کیانوش غریب پور، مجید کاشانی، فاطمه کرکه آبادی، حسن کریم زاده، سیاوش فانی، امرالله فرهادی، توفیق فیکرت اوکار، کوروش قاضی مراد، اهورا محمدی، حسین محمدی، حجت مجرد، علی مریخی، مهنوش مشیری، حسن موسی زاده، احسان مهدوی، مهدی مهدیان، مانلی منوچهری، مهدی میرباقری، ایرج میرزاعلیخانی، نوشین ناظمان، حسین نوروزی و علیرضا وکیلی ورجوی نیز جزو مدعوین این نمایشگاه هستند.منبع:

1399/08/23
12:56:31
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: آثار , انجمن , گرافیك , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱