موزیک خوان Music Reader

۲ عكاس زن برنده جایزه میفا ۲۰۲۰

۲ عكاس زن برنده جایزه میفا ۲۰۲۰

به گزارش موزیك خوان جایزه عكاسی mifa مستقر در مسكو، دو عكاس زن را بعنوان برگزیدگان خود در سال ۲۰۲۰ معرفی نمود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، مسابقه ۲۰۲۰ میفا از زیر مجموعه های گروه فرمانی که ریاست آنرا یک ایرانی به نام حسین فرمانی به عهده دارد در ۱۱ بخش فراخوان داده بود که از جانب هنرمندان ۱۰۴ کشور مورد توجه قرار گرفت. در فرایند جایزه mifa به رسم هر ساله دو نفر بعنوان «عکاس سال» از میان عکاسان حرفه ای و «استعداد برتر» از بین عکاسان آماتور و دانشجویان برگزیده می شوند.
ایزابل تاباچی (Isabella Tabacchi) با عنوان Kamchatka: to The Abyss of The Earth توانست نظر هیات داوران مسابقه بین المللی عکس مسکو «میفا» را جلب و مقام اول بخش حرفه ای را کسب کند. این پروژه نگاهی اجمالی به شبه جزیره کاملا ناشناخته کامچاتکا (Kamchatka)، یک سرزمین با طبیعت بکر و خطرناک در بین جنگل ها، آتشفشان ها و در حال تغییر در شرق روسیه را نشان داده است.
جایزه استعداد برتر هم به کارولین اشنایدر آلمانی (Karoline Schneider) برای مجموعه پرتره Pears in the Afternoon اهدا شد.
بر مبنای اعلام جایزه میفا، عکاس بین المللی سال، سه هزار دلار جایزه نقدی و یک کمک نقدی به همین میزان به موسسه خیریه منتخب عکاس اهدا شد و همینطور دو دلار جایزه نقدی به استعداد برتر و یک کمک نقدی دو هزار دلاری به موسسه خیریه برگزیده او تعلق گرفت.
در همین راستاحسین فرمانی، بنیان گذار میفا و گروه فرمانی هم هیجان خویش را در تصاویر برجسته انتخاب شده بعنوان برندگان سال ۲۰۲۰ به اشتراک گذاشت: حالا بیشتر از هر زمان دیگری، عکاسی نقش مهمی در گفتن حقیقت بدون سانسور درباره آنچه در سیاره ما اتفاق می افتد و همینطور انتقال ما به دنیای احتمالات و تخیل دارد. برندگان سال جاری یک نگاه فوق العاده به داستان هایی که برایشان پراهمیت است عرضه دادند، آنها جهان را در تمام اشکال به ما نشان می دهند، هم درد و هم زیبایی را منعکس می کنند. من خیلی خوشحالم و به انتخاب این هنرمندان رویاپرداز افتخار می کنم.
همه برندگان را می توان در گالری برندگان در وبسایت MIFA مشاهده کرد.1399/03/27
14:22:48
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: دانشجو , زیبایی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳