موزیک خوان Music Reader

نشست مقدماتی تدوین سند ملی هنرهای تجسمی برگزار گردید

نشست مقدماتی تدوین سند ملی هنرهای تجسمی برگزار گردید

موزیك خوان: اولین جلسه تدوین سند ملی هنرهای تجسمی با حضور نمایندگان انجمن های صنفی هنری برای عرضه دیدگاه ها، برگزار گردید.هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی در این نشست اظهار داشت: با عنایت به آنچه در ماده واحده فرآیند و مرجع تدوین سند ملی هنرهای تجسمی آمده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه تدوین این سند را به عهده دارد.

ما پیش از تدوین هر گونه سند باید دیدگاه ­های تخصصی انجمن ­های هنری را برای نوشتن سند گردآوری نماییم. تشکیل کمیته تخصصی و تیم تحقیق برای انجام مطالعات کارشناسی و تهیه پیش نویس با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت هنری و کارشناسی کشور و همینطور عرضه برنامه زمان­بندی از اولویت­ هاست.

سید امین مویدی مشاور برنامه­ ریزی و نظارت راهبردی معاونت هنری در ادامه اظهار داشت: در نقشه مهندسی فرهنگی کشور ۱۰ راهبرد اصلی و ۲۰ اقدام ملی درج شده که در تهیه و تدوین سند ملی هنرهای تجسمی اهمیت دارد. ما در این سند مسائل و مشکلات حوزه هنرهای تجسمی مانند مالکیت معنوی، اقتصاد هنر و ظرفیت ­های درآمدزایی و همینطور مسائلی مانند شغل بودن کار هنری، مالیات و نظام صنفی هنر را عرضه می­ نماییم.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی هنرمندان حاضر در جلسه هم به خواسته ­ها و مسائل و مشکلات مبتلابه جامعه هنری خود اشاره کردند که این موارد باید در سند بالادستی و موارد قانونی لحاظ شود.

جمال رحمتی نماینده هنرمندان کاریکاتور، مهردخت دارابی نماینده هنرمندان طراحان گرافیک، بهزاد اژدری نماینده هنرمندان سرامیست، عباس مجیدی نماینده هنرمندان مجسمه ساز و علی ­اشرف صندوق­ آبادی نماینده هنرمندان خوشنویس در این جلسه حضور داشتند.

تدوین سند ملی هنرهای تجسمی

در راستای تدوین سند ملی هنرهای تجسمی کمیسیون هنر و معماری شورایعالی انقلاب فرهنگی در این مرحله به حوزه هنرهای تجسمی می پردازد و جلساتی را با محوریت گفتگو درباره هنرهای تجسمی برگزار میکند. بعد از این جلسات مقدماتی کارگروهی برای تدوین پیش نویس سند هنرهای تجسمی کشور تعیین می شود که همه نیازها، مسائل و جنبه های هنرهای تجسمی در آن دیده شود.

سند موسیقی و سند سینما در کمیسیون هنر و معماری شورایعالی انقلاب فرهنگی با نظر کارشناسان و هنرمندان و بخش های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین و نهایی شده و در انتظار بررسی در شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

منبع:

1399/09/08
21:21:43
5.0 / 5
730
تگهای خبر: انجمن , سینما , فرهنگ , گرافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان