موزیک خوان Music Reader
لایحه بودجه ۱۴۰۰،

بودجه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ۱۴۰۰

بودجه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ۱۴۰۰

سهم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آخرین لایحه بودجه دولت دوازدهم مشخص شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس کرد. در این لایحه مجموع اعتبارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۱۳.۹۴۳.۲۲۴ میلیون ریال (۱۳۹۴ میلیارد و ۳۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) برآورد شده است.
این بودجه در دو بخش اعتبارات هزینه ای به مبلغ ۶۰۱۱ میلیارد و ۱۳۸ میلیون ریال و تملک دارایی های سرمایه ای به مبلغ ۷۹۳۲ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال محاسبه شده است.
مجموع اعتبارات مصوب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال ۱۳۹۹ حدود ۱۲.۷۲۸.۷۱۸ میلیون ریال بود که بودجه ۱۴۰۰ در مقایسه با آن، حدود ۱۰ درصد افزایش را نشان میدهد. بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، بودجه این وزارتخانه در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال قبل تر، یعنی ۱۳۹۸ نیز همین درصد افزایش را تجربه کرده است. این درحالی است که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ماه های اخیر بارها به بحران مالی و وضعیت نامناسب بودجه این وزارتخانه اشاره نموده است.
در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اعتبارات پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش هزینه ای ۷۳۳.۰۰۰ میلیون ریال و در بخش تملک داریی های سرمایه ای ۴۰.۰۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
برای کمک به مرکز مطالعاتی منطقه ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی مبلغی بیش از ۴۰.۰۰۰ میلیون ریال در این لایحه درنظر گرفته شده است.
مصارف تعیین شده برای بودجه پیشنهادی دولت در بخش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شرح زیر است:


مصارف بودجه در بخش میراث فرهنگی


منبع:

1399/09/12
23:24:11
5.0 / 5
995
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان