موزیک خوان Music Reader

یادبودی برای فرید الاطرش

یادبودی برای فرید الاطرش

خانه اپرای قاهره مراسم یادبودی برای فرید الاطرش ـ آهنگ ساز، خواننده، عودنواز و هنرپیشه مصری با اصلیت سوری ـ برگزار می نماید.


به گزارش موزیک خوان به نقل از المیادین، خانه اپرای قاهره به مناسبت چهل و ششمین سالگرد درگذشت فرید الاطرش، با حضور یک ارکستر به رهبری حازم القصبجی و با همراهی هفت خواننده ی جوان، مراسم یادبودی را برگزار می نماید.
این هنرمند سبکی ویژه از موسیقی شرقی را در قاهره بنا نهاده بود.
فرید الاطرش که اصالتی سوری دارد، سال ۱۹۱۰ به دنیا آمد. وی در ۲۶ دسامبر سال ۱۹۷۴ درگذشت اما مراسم یادبود او ۹ روز روزتر از تاریخ درگذشتش و در ۱۷ دسامبر برگزار می گردد.
خانه اپرای قاهره این مراسم را ساعت ۸ شب برگزار خواهدنمود. لحن الخلود، قلبی و مفتاحو، أحبک، أحبابنا یا عین، إنت واحشنی، یاحبایبی یا غالیین، موسیقی توبة، ما یکونش ده، کلمة عتاب، أول همسة، بقا عایز تنسانی، یا ساعة بالوقت إجری، فوق غصنک یالمونة، حکایة غرامی، وسنة وسنتین، ترانه هایی از این هنرمند هستند که در مراسم یادبودش توسط خواننده های جوان مصری اجرا خواهند شد.
فرید الاطرش عودنوازی ماهر بود و از این جهت او را پادشاه عودنوازان نیز نامیده اند. او همین طور بعنوان بازیگر نیز در فیلم ها حضور پیدا می کرد.1399/09/26
13:21:47
5.0 / 5
613
تگهای خبر: بازی , بازیگر , سنتی , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
موزیک خوان