موزیک خوان Music Reader
رئیس حوزه هنری اردبیل اعلام كرد

عواقب منفی و وخیم كرونا بر اقتصاد هنر

عواقب منفی و وخیم كرونا بر اقتصاد هنر

به گزارش موزیک خوان اردبیل رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار داشت: کرونا بر اقتصاد هنر کشور و استان تاثیر منفی، عمیق و جدی گذاشته است.


امیر رجبی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: جبران خسارات وارد بر عرصه هنر زمان بر است و در چنین شرایطی وظیفه نهادهای دولتی پشتیبانی از اقشار صدمه دیده است که به علت شرایط کشور و نبود امکانات مالی چنین کاری دشوار می باشد.

وی افزود: هرچند برخی وام یا کمک های محدود مالی به هنرمندان پرداخت شده است اما این کمک ها دردی از دوای عمیق دوا نمی نماید.

رجبی با اشاره به اینکه همه رشته های هنری به یک اندازه از شیوع کرونا متأثر نشده اند، افزود: برخی رشته های هنری مثل صنعت سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهایی که مستلزم حضور افراد است، شدیداً صدمه دیده اند اما برخی رشته های هنری مثل ادبیات یا هنرهای تجسمی صدمه کمتری دیده اند چونکه آنها کار تولیدی خویش را ادامه می دهند و از راه سایت ها و شبکه های اجتماعی آثار خویش را می فروشند اما شب شعرها، نمایشگاه های حضوری و گالری ها تعطیل شده اند و از این لحاظ صدمه دیده اند.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به اینکه کرونا بر برخی رشته های هنری و جامعه هنرمندان عواقب منفی و وخیمی داشته است، خاطرنشان کرد: اقتصاد هنر پیش از کرونا هم به آن معنا پویا نبود که ادعا نماییم در این حوزه کاهش چشم گیری داشته است چونکه حالت مطلوبی نداشت و باید این مساله صدمه شناسی شود.

به باور رجبی، کرونا از سوی دیگر جامعه را به سمت کشف فضاهای جدید سوق داده است و خویش را با دستاوردهای دنیای مدرن و تکنولوژی وفق داده و از آن برای فروش محصولات هنری و مواردی ازاین دست استفاده می نماییم که ظرفیت خوبی دارد و اگر بستر را کشف و درست استفاده نماییم، می تواند تأثیرات مثبت بر فروش آثار و ارتباط بین هنرمندان و جامعه هدف داشته باشد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به اینکه در سبد خرید کالای عمومی و مصرف عمومی مردم جای هنر و هنرمند مغفول واقع شده است، اضافه کرد: در مورد خرید آثار هنری استقبال عمومی بسیار کم است، هرچند در بعضی رشته ها استقبال مردم خوب و در بعضی رشته ها استقبال در حد فاجعه است.

این مسئول ضمن اشاره به اینکه اقتصاد هنر حتی بدون کرونا، در کل کشور گرفتار مشکل است، افزود: در اردبیل هم اقتصاد هنر از وضعیت کشوری تبعیت می کند و باید برای جلب توجه مردم به مقوله هنر فرهنگ سازی شود.
منبع:

1399/10/16
00:01:43
0.0 / 5
588
تگهای خبر: آثار , خرید , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴