موزیک خوان Music Reader

دهمین جشنواره موسیقی استان سمنان بهمن ماه مجازی

دهمین جشنواره موسیقی استان سمنان بهمن ماه مجازی

به گزارش موزیک خوان ایرنا- رئیس انجمن موسیقی استان سمنان اظهار داشت: دهمین جشنواره موسیقی استان بهمن 99 به صورت مجازی و در سه بخش پیش بینی شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایرنا، رحیم رنجبر روز یکشنبه، با اشاره به انتشار شیوه نامه برگزاری دهمین جشنواره موسیقی استان سمنان، به رسانه ها اظهار داشت: جشنواره موسیقی استان سمنان با هدف ارزش گذاری صحیح موسیقی برای نسل جوان، تعیین الگوها و معیارهای صحیح هنری، کشف و تشویق استعدادهای جوان و شناسایی عملکرد آموزشگاه های آزاد موسیقی برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: این جشنواره در بخش های بخش رقابتی، آزاد، پژوهشی و میهمانان خارج از استان سمنان برگزار می گردد و بخش رقابتی شامل ۲ مرحله اجرائیست و برای هر ساز رده بندی سنی تعریف شده است که هر گروه سنی پس از ثبت نام در جشنواره باتوجه به منابع اعلام شده، اجرای خودرا ضبط و به دبیرخانه جشنواره ارسال می کنند.
وی افزود: افرادی که ۸۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نظر را دریافت نمایند به مرحله دوم راه می یابند، بعد از معرفی این افراد منابع جدید معرفی می شود تا پس از ارسال آثار در مدت اعلام شده و بازنگری توسط هیات داوران، نفرات برگزیده انتخاب و تقدیر شوند.
رنجبر بیان کرد: در بخش آزاد نیز رده سنی مورد نظر نیست و اجراها می تواند گروهی یا دونوازی یا تکنوازی با انتخاب افراد از قطعات مورد نظر خود باشد و از اجراهای برگزیده تقدیر می شود و در این بخش خلاقیت و توانمندی نوازندگان برای خلق آثار جدید و نو مورد توجه است.
اختصاص بخش پژوهشی جشنواره موسیقی سمنان به آثار استاد شجریان
رییس انجمن موسیقی استان سمنان اضافه کرد: در بخش پژوهشی علاقه مندان به شرکت در این مرحله می توانند تحقیقات خودرا درباب موضوع "تحلیلی از آثار استاد محمدرضا شجریان" به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و از برترین آثار تقدیر به عمل خواهد آمد.
وی اظهار داشت: بخش مهمانان خارج استان دهمین جشنواره موسیقی سمنان نیز شرکت کنندگانی را شامل می شود که در استان های دیگری زندگی می کنند و می توانند در هر یک از سه بخش قبل ثبت نام کنند با این توضیح که این افراد با همین گروه (میهمانان) سنجیده می شوند.
رنجبر تصریح کرد: در فراخوان این جشنواره شیوه نامه های مختلف شامل شیوه نمامه ساز تمبک بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز دف مرحله رقابتی، شیوه نامه ساز تار و سه تار بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز کمانچه بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز نی بخش مقدماتی، شیوه نامه آواز بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز تنبور بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز عود بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز سنتور بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز ویلون ایرانی بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز ویلون کلاسیک بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز گیتار کلاسیک بخش مقدماتی، شیوه نامه ساز گیتار فلامنکو بخش مقدماتی و شیوه نامه ساز پیانو بخش مقدماتی، برای علاقه مندان به شرکت در جشنواره ارائه شده است.
رنجبر اظهار داشت: تمامی شرکت کنندگان باید متولد یا ساکن استان سمنان باشند یا در بخش میهمان ثبت نام کنند، فیلم برداری به صورت افقی و با حفظ و رعایت شئونات و پوشش اسلامی باشد، در هنگام فیلم برداری دیده شدن کامل دست ها و صورت الزامی است، هر شرکت کننده مجاز است که در صورت تمایل در رده سنی بالاتر از خود شرکت نماید.
وی افزود: هر شرکت کننده تنها می تواند در یک رده سنی شرکت نماید، در بخش آزاد اجرای گروهی بیش از ۱۰ دقیقه نباشد، چناچه شرکت کننده ای تمایل به شرکت در بیش از یک ساز داشته باشد مانعی ندارد، در بخش پژوهش فایل ها به صورت PDF به دبیرخانه ارسال شود، ارسال آثار در زمان تعیین شده انجام گیرد و بعد از مهلت تعیین شده دبیرخانه هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد گرفت.
شیوه های امتیازدهی جشنواره موسیقی سمنان
وی با اشاره به شیوه امتیازدهی دهمین جشنواره موسیقی استان سمنان اشاره کرد: امتیاز دهی برمبنای رعایت موارد رعایت آداب اجرا و استایل نوازندگی، رعایت ریتم و تمپو، کوک ساز و دقت در فواصل، تنالیته یا کیفیت اجرائی، تکنیک در اجرا و خلاقیت خواهد بود.
رییس انجمن موسیقی استان سمنان اظهار داشت: برای برگزیدگان این جشنواره که برای نخستین بار به صورت مجازی برگزار می گردد جوایزی شامل مرحله رقابتی نفرات سوم لوح سپاس و جوایز فرهنگی هنری، نفرات دوم لوح سپاس و جوایز فرهنگی هنری و اجرای صحنه ای و نفرات اول لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جوایز فزهنگی هنری و اجرای صحنه ای با حمایت انجمن موسیقی استان سمنان در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: در مرحله آزاد نیز تقدیرنامه و تندیس جشنواره، مجوز اجرای صحنه ای و برای مرحله پژوهشی: تقدیر نامه و تندیس جشنواره و چاپ اثر در روزنامه یا مجلات هنری پیش بینی شده است.
رییس انجمن موسیقی استان سمنان اظهار داشت: علاقه مندان برای شرکت و ارسال آثار می توانند با شماره ۰۹۳۶۶۷۶۲۹۷۹ واتساپ دبیرخانه و برای اطلاع از چگونگی برگزاری و شیوه های نامه های اعلام شده به صفحه اینستاگرام انجمن موسیقی سمنان به آدرس anjoman_moosighie_ostan_semnan مراجعه کنند.منبع:

1399/10/23
12:06:46
0.0 / 5
822
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , پیانو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
موزیک خوان