موزیک خوان Music Reader
دبیر جایزه ترانه در جشنواره موسیقی فجر؛

بیشتر ترانه ها سطحی شده اند

بیشتر ترانه ها سطحی شده اند

دبیر جایزه ترانه در سی وششمین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به بررسی چهار هزار ترانه رسیده به این بخش توسط هیات داوران اظهار داشت: متأسفانه بیشتر ترانه ها سطحی شده اند و دستیابی به ترانه هایی که شاخص هایی را از لحاظ حرفه ای و فنی و محتوایی داشته باشند، کار دشواری است.


به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سی وششمین جشنواره موسیقی فجر، نشست شورای داوران جایزه ترانه این جشنواره موسیقی فجر با حضور محمد اله یاری (مدیرکل دفتر موسیقی)، مسلم نادعلی زاده دبیر این جایزه و داوران این بخش متشکل از اسماعیل امینی، مجید افشاری، محمدعلی بهمنی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، ناصر فیض و عبدالجبار کاکایی اجرا شد.
اله یاری در این نشست اظهار داشت: در شورای شعر ترانه و کلام دفتر موسیقی، در بررسی ترانه ها حداقل ها مدنظر قرار می گیرد و موارد کیفی و حرفه ای در ترانه سرایی معمولا در جایزه ها و جشنواره ها بررسی می شود. سال قبل در جایزه ترانه، ترانه های یک سال بررسی گردید و بعد از یک بررسی اولیه، تعدادی ترانه را هیات داوران در مرحله دوم و سوم ارزیابی کرد. امسال نیز ترانه های یکسال اخیر که به دفتر موسیقی رسیده توسط هیات داوران ارزیابی می شود. هدف این جایزه توجه به کیفیت و شناسایی ترانه های خوب و کار ایجابی در حوزه ترانه است.
مسلم نادعلی زاده نیز اظهار داشت: بیش از چهار هزار پرونده ترانه های مهر ۱۳۹۸ تا مهر ۱۳۹۹ توسط هیات داوران جایزه ترانه ارزیابی شده که بعد از ارزیابی اولیه هیات داوران، حدود ۱۰۰ ترانه برای ارزیابی نهایی برگزیده شد و بعد از ارزیابی نهایی برگزیدگان معرفی می گردند.
متأسفانه بیشتر ترانه ها سطحی شده اند و دستیابی به ترانه هایی که شاخص هایی را از لحاظ حرفه ای و فنی و محتوایی داشته باشند، کار دشواری است.
در ادامه این جلسه داوران جایزه ترانه نظر خودرا درباره جایزه ترانه بیان نمودند. همین طور به پیشنهاد هیات داوران قرار شد دبیرخانه جایزه در نامه ای به شرکت های موسیقی از آنها دعوت کند ترانه های برتر یکسال اخیر را به انتخاب خود، به دبیرخانه جایزه ترانه ارایه کنند.
جایزه ترانه با هدف تجلیل و تشویق ترانه سرایان برتر، ترویج مفاهیم نو و باارزش در ترانه، حمایت و معرفی ترانه های برتر، به دبیری مسلم نادعلی زاده در سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر انجام می شود.

در این جایزه، متن ترانه هایی که از مهر ۱۳۹۸ تا مهر ۱۳۹۹ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از طرف مؤسسات یا اشخاص حقیقی بعد از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و انتشار یافته اند، توسط هیات داوران بررسی و ترانه های برگزیده معرفی می گردند. در بازه زمانی مشخص شده بیش از چهار هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم انتشار یافته اند، که اولین مرحله انتخاب این ترانه ها انجام شده است و در مرحله نهایی ترانه های برگزیده در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می گردند.
سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند سال جاری به دبیری حسن ریاحی برگزار می گردد.


1399/10/30
22:36:26
0.0 / 5
506
تگهای خبر: جشن , جشنواره , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
موزیک خوان