موزیک خوان Music Reader
حمید داوودآبادی خبر داد؛

هنرمند انقلابی و عكاس امام خمینی (ره) درگذشت

هنرمند انقلابی و عكاس امام خمینی (ره) درگذشت

به گزارش موزیک خوان رضا هوش ور هنرمند پیشکسوت عکاس که به خاطر عکس هایش از حضرت امام خمینی (ره) و دیگر شخصیت ها و شهدای انقلاب و دفاع مقدس معروف است، در سن ۷۲ سالگی دارفانی را وداع گفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، رضا هوش ور هنرمند پیشکسوت عکاس و صاحب عکاسی «قدس» که تصاویر خیلی از جریان انقلاب اسلامی و از پرتره حضرت امام خمینی (ره) ثبت کرده بود، روز ۲۲ بهمن ماه در ۷۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی درگذشت.
فرزند مرحوم رضا هوش ور، فوت این هنرمند پیشکسوت را که به خاطر عکس هایش از حضرت امام خمینی (ره) و دیگر شخصیت ها و شهدای انقلاب و دفاع مقدس مشهور شد، تأیید کرده است.
حمید داوود آبادی نویسنده دفاع مقدس با بیان این خبر در صفحه شخصی اش نوشت:
«تصویرگر امام و انقلاب، به خدا پیوست...
امشب عزیزی برایم تصاویری فرستاد که دیدنش تکانم داد، تصاویری بود که خودم چند سال قبل از عزیزی بزرگوار گرفته بودم، حاج «رضا هوش ور» هنرمند بزرگی که تصاویر اختصاصی او از حضرت امام خمینی (ره) و دیگر شخصیت ها و شهدای انقلاب و دفاع مقدس، برای شیفتگان انقلاب فراموش ناشدنی است.
آن روزها که نه اینترنتی بود و نه کامپیوتر و نه چاپ و بنر و… «عکاسی قدس» حوالی میدان بهارستان پشت ساختمان مجلس، جایی بود که دهه ۱۳۶۰ پاتوق خیلی ها همچون ما جوانان پرشوری بود که به دنبال تصاویر ناب از امام (ره) و شهدا بودیم.
با شماره که تماس گرفتم، جوانی از آن سوی تلفن با بغض خبری داد که خشکم زد:
بابا طبق روال همه ساله، رفت راهپیمایی ۲۲ بهمن و بیعتش را با رهبر و انقلاب تجدید کرد، به خانه که آمد رو به قبله خوابید که استراحت کند و… بر اثر عارضه قلبی جان به جان آفرین تقدیم کرد.
هرگاه گذرم از پل چوبی بود سری به حاج رضا می زدم و عرض ادب و احترامی واجب. با آن لبخند زیبا و اخلاق خوش و دلنشینش، آن قدر به آدم صفا و ذوق می داد که از دیدنش سیر نمی شدم.
آخرین بار چند ماه پیش تماس گرفت، شنیده بود ناخوش احوال بودم جویای حالم شد، خیلی بزرگواری و لطف کرد، دوست داشتم باز هم بروم دیدنش که نشد.
مرد تصویرگر انقلاب اسلامی که گنجی عظیم بود، روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ در سن ۷۲ سالگی به خداوند رحمان و رحیم پیوست.
روحش شاد و از ما راضی باشد.
خداوند به خانواده بزرگوارش صبر عطا کند.»

1399/11/27
14:34:43
0.0 / 5
552
تگهای خبر: اینترنت , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان